ثور 28, 1401 08:08 Asia/Kabul

معاون سخنگوی دولت طالبان در افغانستان در واکنش به نگرانی‌ کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی از احتمال بی‌‌ثباتی در این کشور می گوید ، از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نمی شود .

به گزارش زهرا سلطانی خبرنگار رادیو دری ، « بلال کریمی »معاون سخنگوی دولت طالبان بار دیگر گزارش‌ها در باره‌ فعالیت گروه‌های مسلح را در افغانستان رد کرد و اطمینان داد که امنیت در این کشور برقرار است .

بلال کریمی، گفت: دولت طالبان به کشورهای همسایه اطمینان می دهد که از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نمی شود .

این در حالیست که کشورهای ازبکستان و تاجیکستان اخیر مورد حملات موشکی از خاک افغانستان قرار گرفتند که گروه تروریستی داعش این حملات را بر عهده گرفته است .

در همین حال گروه تروریستی داعش در یک ماه گذشته مسئولیت چند انفجار تروریستی در افغانستان را بر عهده گرفته است که بر اثر آن صدها نفر کشته و زخمی شدند .

کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در نشستی در مسکو اوضاع امنیتی افغانستان را نگران کننده دانستند و فعالیت گروه‌های مسلح و تروریستی را در افغانستان تهدید بر امینت این سازمان دانستند .

سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی (روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان) روز دوشنبه در این نشست بر تحکیم امنیت مرزهای کشورهای عضو این سازمان با افغانستان تاکید کردند .

طالبان: به هیچ گروهی اجازه استفاده از خاک افغانستان را نمی دهیم

 

کلیدواژه