ثور 31, 1401 15:57 Asia/Kabul
  • طالبان کمیته ملی حج را تصویب کرد
    طالبان کمیته ملی حج را تصویب کرد

کمیته ملی حج به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور مربوط به این مناسک دینی است.

به گزارش رادیو دری،انعام الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان می گوید که  ریاست کمیته ملی حج به عهده مولوی عبدالسلام حنفی، معاون رییس حکومت طالبان می باشد.

سمنگانی می افزاید که وزارت‌های ارشاد، حج و اوقاف، ترانسپورت و هوانوردی، عدلیه، مالیه، امور خارجه، صحت عامه و امور داخله، ریاست عمومی استخبارات و اتاق تجارت به حیث اعضای این کمیته انتخاب شده اند.

طرح وزارت ترانسپورت و هوانوردی در مورد ایجاد کمیته ملی حج به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور مربوط به این مناسک دینی از سوی کابینه تصویب شد.

به گفته معاون سخنگوی طالبان، در این نشست فیصله شد که به منظور تنظیم، بهبود و پیشبرد امور حج در ولایات نیز کمیته ای تحت ریاست معاونان ولایات و به اشتراک نمایندگان با صلاحیت ریاست‌های حج و اوقاف، میدان ‌هوایی، فرماندهی امنیه، مستوفیت، استخبارات و ‌صحت عامه‌ ایجاد گردد.

کمیته ملی حج از سوی طالبان در حالی تشکیل می شود که با وجود محدویت ها از سوی عربستان به خاطر شیوع ویروس کرونا طی سه سال اخیر، هنوز معلوم نیست که سهم افغانستان امسال چه میزان است. با این حال، عربستان پیش‌تر حضور زائران بالای ۶۵ سال را ممنوع اعلام کرده‌است.

پیش از این فضل محمد حسینی، رئیس روابط عمومی وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان گفته بود که سهمیه افغانستان در مراسم حج تمتع امسال در مقایسه با سال‌های پیش کمتر شده است و زمان برای انتظار متقاضیان ثبت نامی بیشتر شده است.

عربستان سهمیه افغانستان برای حج امسال را کاهش داد

کلیدواژه