جوزا 07, 1401 12:38 Asia/Kabul
  • اعلام آمادگی طالبان برای کمک به تکمیل بیمارستان امام خمینی(ره) در بامیان
    اعلام آمادگی طالبان برای کمک به تکمیل بیمارستان امام خمینی(ره) در بامیان

سرپرست وزارت صحت عامه طالبان، آمادگی این وزارتخانه را برای رفع موانع و همکاری در روند تکمیل شفاخانه امام خمینی(ره) در بامیان اعلام کرد.

به گزارش رادیو دری، قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه طالبان در بازدید از شفاخانه ۱۲۰ تختخوابی در حال ساخت امام خمینی (ره) در ولایت بامیان، وجود برخی موانع بر سر راه تکمیل این طرح را تایید و اضافه کرد: آمادگی خود را برای رفع موانع و همکاری  در تسهیل  روند تکمیل این شفاخانه اعلام می‌کنیم.

قلندر عباد با اشاره به کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان گفت: ساخت  این شفاخانه برای مردم محروم بامیان، اقدامی شایسته و نیک از سوی جمهوری اسلامی ایران برای تأمین نیازهای صحی و درمانی افغانستان است.

سید حسن مرتضوی معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل  نیز در این بازدید گفت: اجرای این طرح مربوط به سال‌ها قبل است که ایران با هدف دسترسی مردم این ‌ولایت به خدمات صحی تخصصی آن را اجرایی کرد، اما تاکنون به دلایلی، تکمیل و بهره‌برداری از آن به تعویق افتاده است.

 مرتضوی افزود: منابع مالی برای تکمیل این طرح عام‌المنفعه و بشردوستانه آماده بود، اما محل این منابع مالی از سوی دولت اشرف غنی و به بهانه تحریم‌های آمریکا مسدود شده بود که اکنون در حال رایزنی برای رفع این مشکل هستیم.

 وی  همچنین با اشاره به مشکلات روادید برای حضور کارمندان ایرانی این طرح گفت: امید است پس از این بازدید، این موانع نیز برطرف شود.

معاون سفارت ایران در کابل  همچنین ابراز امیدواری کرد که با تکمیل روند ترخیص تجهیزات صحی در گمرک افغانستان، به زودی شاهد بهره‌برداری از این طرح باشیم.

هشدار سفارت ایران در کابل در مورد فتنه شکاف میان دوملت ایران و افغانستان

 

معاون سفارت تهران در کابل: مرز ایران و افغانستان مرز دوستی است

 

 

 

کلیدواژه