جوزا 13, 1401 16:02 Asia/Kabul
  • یونیسف: برای کمک به کودکان افغانستان با کمبود بودجه مواجه هستیم
    یونیسف: برای کمک به کودکان افغانستان با کمبود بودجه مواجه هستیم

یونیسف اعلام کرد که تلاش برای مبارزه با کودکان افغان مبتلا به سوءتغذیه با کمبود بودجه مواجه بوده و تنها نقل و انتقالات مالی می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

به گزارش رادیو دری، محمد آگ ایویا، نماینده‌ صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در افغانستان اعلام کرد که کمبود بودجه تلاش برای کمک به کودکان مبتلا به سوءتغدیه را محدود می‌کند.

آگ ایویا امروز (جمعه، ۱۳ جوزا) در توئیتی نوشته است که ۲۱۰۰ مشاور تغذیه‌ی یونیسف کار می‌کنند تا به زنان باردار و شیرده آموزش دهند که چگونه دستورالعمل‌های غذایی متراکم برای تهیه‌ مواد مغذی برای کودکان‌شان را رعایت کنند.

با این حال، وی تأکید کرده است که کمبود بودجه این تلاش‌ها را محدود می‌کند و تنها نقل و انتقالات مالی می‌تواند کمک‌کننده باشد.

از سوی دیگر، نماینده‌ یونیسف در افغانستان در یک توئیت جداگانه در مورد افزایش تعداد کودکان مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

وی که اخیرا از بیمارستان‌های کابل و پروان دیدن کرده، نوشته است: «ما کودکان خُردسال را دیدیم که در حال مرگ بودند.»

این درحالی است که اخیرا دیوید بزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا (WFP) گفته است که در ماه ژوئن، ۱۸ میلیون نفر در افغانستان نیاز فوری به غذا دارند؛ اما این برنامه تنها برای کمک به ۱۰ میلیون نفر منابع مالی در اختیار دارد.

او روز سه‌شنبه (۱۰ جوزا) در توئیتی نوشته بود که قیمت سوخت، غذا و حمل‌ونقل سر به فلک کشیده و این نهاد در حال حاضر از گرسنگان غذا می‌گیرد تا گرسنگان دیگر را سیر کند. به‌گفته‌ وی، برنامه‌ جهانی غذا برای نجات جان این افراد به ۱.۲ میلیارد دلار نیاز دارد.

یونیسف: در حملات تروریستی اخیر در افغانستان بیش از 50 کودک کشته شدند

 

کلیدواژه