جوزا 21, 1401 15:39 Asia/Kabul
  • تظاهرات ضد آمریکایی در قندهار
    تظاهرات ضد آمریکایی در قندهار

مردم قندهار در اعتراض به توقیف دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا ضمن درخواست برای آزادسازی این پول‌ها، خواستار پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان جنگ شدند.

به گزارش رادیو دری، ده‌ها نفر از مردم «قندهار» در اعتراض به توقیف دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا و تاثیر آن بر تشدید بحران انسانی در افغانستان، از آمریکا خواستند تا ذخایر ارزی افغانستان را آزاد کند.

به گزارش رادیو دری، معترضان در شهر قندهار با تاکید اینکه آمریکا باید پاسخگوی تمام آسیب‌هایی باشد که به مردم افغانستان وارد کرده، خواستار پرداخت غرامت توسط واشنگتن به قربانیان 20 سال جنگ آمریکا در افغانستان شدند.

معترضان با ناعادلانه خواندن تصمیم آمریکا برای ادامه توقیف دارایی‌ های افغانستان تاکید کردند که این تصمیم برای مردم افغانستان قابل پذیرش نیست و از آمریکا خواستند تا در این باره تجدیدنظر کند.

این درحالی است که پس از سقوط کابل در مرداد ماه/اسد سال گذشته، دولت آمریکا تمام دارایی‌ها و ذخایر ارزی افغانستان در این کشور را به بهانه به قدرت رسیدن طالبان توقیف کرد.

بهمن ماه/ دلو نیز «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی اعلام کرد که نیمی از دارایی‌های را برای رفع نیازهای انسانی در افغانستان آزاد خواهد کرد اما نیمی دیگر از پول مردم افغانستان به خانواده‌های قربانیان حملات 11 سپتامبر پرداخت خواهد شد.

راهپیمایی شهروندان تخار در اعتراض به پول های بلوکه شده افغانستان

کلیدواژه