جوزا 21, 1401 17:18 Asia/Kabul
  • انس حقانی خواستار بازگشت مهاجران به افغانستان شد
    انس حقانی خواستار بازگشت مهاجران به افغانستان شد

یک عضو برجسته طالبان ضمن درخواست برای بازگشت مهاجران به افغانستان، گفت:هیچ تهدیدی متوجه کسی نیست و همه می‌توانند به افغانستان برگردند.

به گزارش رادیو دری، انس حقانی عضو برجسته طالبان و یکی از اعضای کلیدی کمسیون تماس  با شخصیت‌های افغانستان در مراسمی که به مناسبت بازگشت شماری از مقامات دولت اشرف غنی برگزاری شده بود، گفت: «در وطن امنیت و برادری وجود دارد و بیگانگان دیگر حضور نداشته و افغان‌ها با فراموش کردن گذشته باید در فضای برادری زندگی کنند».

وی در ادامه افزود: برای حفاظت از دین، ناموس، عزت و وطن خود با یک‌دیگر هم‌کاری کنیم.

حقانی اظهار داشت: برخلاف تاریخ گذشته افغانستان و براساس فرمان ملا هبت‌الله آخندزاده؛ طالبان پس از غلبه بر کابل، سایر جناح‌ها را مورد عفو عمومی قرار داده‌ و هیچ کسی در تهدید این گروه قرار ندارد.

وی گفت: در بیست سال گذشته، فاصله زیادی میان رهبران طالبان و مردم به وجود آمده و ذهنیت‌های غلط در مورد دو طرف نسبت به هم شکل گرفته است.

این عضو کمیسیون تماس طالبان در ادامه گفته است: در تاریخ افغانستان بعد از غلبه بر دیگری انتقام جویی معمول بود واما این بار طالبان این مورد نادیده گرفت و دیگر همه در امنیت خاطر در کشور زندگی خواهند کرد.

این درحالی است که براساس تلاش‌های کمیسیون تماس طالبان با شخصیت‌های افغانستان تعداد زیادی از شخصیت‌های سیاسی وعلمی به این کشور برگشته و این پروسه همچنان جریان دارد.

تلاش طالبان برای بازگشت چهره های سیاسی به افغانستان

کلیدواژه