جوزا 23, 1401 08:44 Asia/Kabul
  • هشدار مقام طالبان به مخالفان: اهدافتان در نطفه نابود می‌شود
    هشدار مقام طالبان به مخالفان: اهدافتان در نطفه نابود می‌شود

رئیس اداره مهاجران حکومت موقت طالبان در کابل هشدار داد کسانی که «طرح های ضد امارت اسلامی دارند»،«هدف شوم‌شان» در نطفه نابود خواهد شد.

به گزارش رادیو دری؛ مولوی عبدالمتین رحیم‌زی رئیس اداره مهاجران ولایت کابل در برنامه توزیع کمک برای آوارگان ولایت پنجشیر گفت: در فضای مجازی کسانی قصد دارند که با دروغ‌پراکنی، مردم پنجشیر را از خانه‌هایشان بیرون کنند، اما ما  به تمام کسانی که طرح های ضد امارت اسلامی دارند اخطار می‌دهیم که برنامه هایتان پیش نخواهد رفت و هدف شومتان را در نطفه نابود می‌کنیم.

رحیم زی، کسانی را که حکومت طالبان را  بدنام می‌کنند نوکران یهود و نصارا خوانده و افزوده است: امارت اسلامی مصمم است که نگذارد دیگر حق مردم پایمال شود و بر ضد حکومت اسلامی از سوی دشمنان تبلیغ دروغ صورت بگیرد.

او با اشاره به کمک های توزیع شده در میان آوارگان نیز اضافه کرد: ریاست مهاجران کابل با کمک مؤسسات خارجی  در ولایت پنجشیر   ۲۵۰ خانواده را ارزیابی کرده و در میان آنان ۳۳  خانواده را مستحق دریافت کمک تشخیص داده است.

رئیس اداره مهاجران ولایت کابل  اظهار کرد: به هر خانواده ۲۸ هزار افغانی پول نقد و معادل بیش از صد دلار مواد خوراکی داده شده است.

رحیم زی افزود که به همین مقادیر به شماری از بیجا شدگان ولایت پروان نیز کمک کردیم.

در این مراسم به 6 خانواده آواره  از ولایت پنجشیر، پول نقد و مواد غذایی اهدا شد.

۸۰ درصد آوارگان داخلی افغانستان زن و کودک هستند

کلیدواژه