قوس 07, 1395 17:10 Asia/Kabul
  • رئیس و هیئت اداری کمیسیون انتخابات افغانستان انتخاب شد

در انتخابات داخلی کمیسیون انتخابات رئیس، معاون و دبیر، این کمیسیون از سوی اعضای جدید این کمیسیون مشخص شد.

اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان «نجیب‌الله احمدزی» را به عنوان رئیس، «وسیمه بادغیسی» را به عنوان معاون فنی این کمیسیون انتخاب کردند.

به گزارش تسنیم،اعضای جدید کمیسیون انتخابات افغانستان که پنج روز قبل از سوی رئیس جمهور این کشور، انتخاب شدند امروز در اولین روز کاری خود پس از مراسم سوگند، هیئت اداری کمیسیون را نیز مشخص کردند.

در انتخابات داخلی این کمیسیون «عبدالقادر قریشی» به عنوان معاون اداری و «گلا جان صیاد» به عنوان دبیر و سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان تعیین شدند.

ریاست جمهوری افغانستان سه شنبه هفته گذشته، فهرستی را منتشر کرد که در آن هفت نفر به عنوان اعضای کمیسیون انتخابات و 5 نفر دیگر به عنوان اعضای کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی معرفی شده بودند.

به گزارش خبرنامه، «نجیب الله احمدزی»، «عبدالقادر قریشی»، «وسیمه بادغیسی»، «گلا جان صیاد»، «ملیحه حسن»، «رفیع الله بیدار» و «معاذالله دولتی»، 7 عضو جدید کمیسیون انتخابات افغانستان هستند.

«ملیحه حسن»، «نجیب الله احمدزی»، «عبدالقادر قریشی» و «وسیمه بادغیسی» برای 5 سال و «گلاجان صیاد»، «رفیع الله بیدار» و «معاذالله دولتی» برای 3 سال، برای عضویت در کمیسیون مستقل انتخابات معرفی شده‌اند.

در کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی نیز «علی رضا روحانی»، «عبدالبصیر فایز»، «حمیرا حقمل»، «عبدالعزیز آریایی» و «غلام دستگیر هدایت»، عضو هستند که هنوز هم رئیس معاون و دبیر آن مشخص نشده است.

از میان اعضای کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، علی رضا روحانی، عبدالبصیر فایز و غلام دستگیر هدایت برای مدت 5 سال و حمیرا حقمل و عبدالعزیز آریایی برای 3 سال، عضو کمیسیون شکایات انتخاباتی خواهند شد.