جوزا 29, 1401 15:16 Asia/Kabul
  • ملا برادر: مانعی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان وجود ندارد
    ملا برادر: مانعی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان وجود ندارد

ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی نخست وزیر طالبان در افتتاحیه یک شرکت تجاری با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری اظهار داشت که مانعی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان وجود ندارد.

به گزارش رادیو دری، "سرمایه افغان" یک شرکت با مسئولیت محدود است که با سرمایه‌گذاری ابتدایی 250 میلیون دلار ایجاد شده و 13 نفر سهامدار آن هستند.

بر اساس این گزارش، "سرمایه افغان" در بخش‌های معادن، انرژی، ساختمان و کشاورزی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

ملا برادر در مراسم افتتاحیه این شرکت با اظهار اینکه افغانستان از نظر ذخایر بسیار غنی است، از سرمایه‌گذاران افغان در خارج از افغانستان خواست تا سرمایه‌های‌شان را به داخل این کشور انتقال دهند.

وی با تاکید بر اینکه هیات حاکمه افغانستان از تجار حمایت کرده و مشکلات آن‌ها را حل می‌کند، افزود: تاجران کشور رکن اساسی پیشرفت هستند، بدون تجارت کشورها پیشرفت نمی‌کنند و اگر معادن افغانستان مورد بهره‌برداری قرار گیرند، فقر در این کشور ریشه کن خواهد شد.

معاون نخست وزیر طالبان ادامه داد: امروزه مشکلاتی پیش روی سرمایه‌گذاران در افغانستان وجود ندارد، ما از آن‌ها می‌خواهیم که در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنند.

«شهاب الدین دلاور» وزیر معادن و پترولیم نیز با اظهار اینکه امنیت در تمام ولایت‌ها تأمین است، گفت: دروازه کشور به روی همه تاجران و سرمایه‌گذاران باز است و آن‌ها با اطمینان کامل می‌توانند در کشور سرمایه‌گذاری کنند.

تاکید طالبان بر تامین امنیت برای سرمایه‌گذاری در افغانستان

کلیدواژه