جوزا 30, 1401 12:19 Asia/Kabul
  • طالبان: شاکیان شخصیت‌های بازگشته به افغانستان به کمیسیون ارتباط مراجعه کنند
    طالبان: شاکیان شخصیت‌های بازگشته به افغانستان به کمیسیون ارتباط مراجعه کنند

سخنگوی دولت موقت طالبان گفت : «اگر کسی از مقامات دولت سابق افغانستان که به این کشور بازگشته‌اند، شکایت دارد، باید به کمیسیون ارتباط مراجعه کند».

به گزارش رادیو دری، «ذبیح‌ الله مجاهد» سخنگوی طالبان اظهار داشت، از میان مقامات سابق و شخصیت‌هایی که به افغانستان بازگشته‌اند و پرونده فساد دارند، اگر گروه یا فردی علیه آن‌ها شکایت دارد، باید به کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغان مراجعه کند.

مجاهد با تاکید بر اینکه هیچکس نمی‌تواند برای افراد بازگشته به افغانستان مشکلی ایجاد کند، گفت: اما اگر کسی علیه آن‌ها شکایت دارد، مستقیماً نمی‌تواند اعلام دعوی کرده و نمی‌تواند به آن‌ها کاری داشته باشد، بلکه باید به کمیسیون ارتباط مراجعه کند.

پیش از این نیز طالبان با انتشار مفاد 13 ماده‌ای چگونگی فعالیت کمیسیون ارتباط اعلام کرده بود: اگر کسی با اشخاص و افراد متذکره دعوای شخصی داشته باشد، باید به این کمیسیون مراجعه کند و کمیسیون قضیه هر دو طرف را توسط دادگاه عالی به مراجع عدلی و قضایی ارجاع می‌نماید.

بیانیه همچنین تصریح کرده است که به جز این مورد دیگر هیچکس حق ندارد کار خودسرانه‌ای علیه مقامات سابق و شخصیت‌های بازگشت کننده انجام دهد.

این درحالی است که در میان برخی از مقامات دولت سابق افغانستان که به این کشور بازگشته‌اند، متهمان به مفاسد اقتصادی نیز دیده می‌شوند.

طالبان برای بازگشت مقامات پیشین افغانستان کمیسیون ویژه ایجاد کرد

کلیدواژه