جوزا 30, 1401 14:35 Asia/Kabul
  • تحولات افغانستان؛ محور دیدار سفیر ایران در کابل با حامد کرزی
    تحولات افغانستان؛ محور دیدار سفیر ایران در کابل با حامد کرزی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل در دیدار با رئیس جمهور سابق افغانستان درباره تحولات جاری این کشور و ضرورت بهبود اوضاع سیاسی بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش رادیو دری، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در اطلاعیه‌ای نوشت که «بهادر امینیان» سفیر ایران در کابل در دیدار با «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان پیرامون آخرین تحولات این کشور و ضرورت بهبود اوضاع سیاسی - اقتصادی آن مورد گفتگو کرد.

دفتر مطبوعاتی کرزی نیز با انتشار اطلاعیه‌ای گفت که رئیس جمهور سابق افغانستان نیز در این دیدار از موضع مقامات جمهوری اسلامی ایران در محافل و مناسبت‌های مختلف، برای صلح، ثبات و رفاه در افغانستان، استقبال و اظهار قدردانی نمود.

پیش از این نیز کرزی در دیدار با «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت ایران ضمن اشاره به کمک‌های تهران به مردم افغانستان گفته بود: جامعه جهانی باید اوضاع مردم افغانستان را مدنظر داشته و با توجه به شرایط کنونی روابط خود را با دولت جدید تنظیم کند.

وی با اشاره به شرایط دشوار مردم افغانستان با تاکید بر لزوم کمک‌ها تاکید کرده بود: اکنون بحث تحت فشار قرار دادن یک دولت یا حکومت نیست، بلکه بحث فشار بر مردم است و جامعه جهانی باید این نکته را در نظر داشته باشد و بر این اساس با دولت جدید وارد تعامل شود.

تحولات سیاسی افغانستان؛ محور دیدار عبدالله عبدالله با سفیر ایران در کابل

کلیدواژه