سرطان 02, 1401 08:09 Asia/Kabul
  • سخنگوی طالبان: حکومت، همه امکانات را برای کمک به زلزله زدگان به کارگرفته است
    سخنگوی طالبان: حکومت، همه امکانات را برای کمک به زلزله زدگان به کارگرفته است

ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت موقت طالبان از بسیج همه امکانات حکومتی افغانستان برای کمک به زلزله زدگان در مناطق پکتیکا و خوست خبر داد.

به گزارش رادیو دری؛ ذبیح الله مجاهد در برنامه چراغ سرخ شبکه سحر افغانستان با اشاره به تشکیل ستاد حوادث غیرمترقبه در پی وقوع زلزله گفت: این ستاد با حضور وزرای صحت عامه، دفاع و فرهنگ و امور داخله و شماری از سران حکومت تشکیل و قرار شد نیروهای این وزارتخانه ها به سرعت برای امداد رسانی خود را به مناطق آسیب دیده برسانند.

وی با اشاره به اختصاص 100  میلیون افغانی برای تامین مواد غذایی، لوازم خانگی، چادر و سایر ملزومات زلزله زدگان افزود: از وزارت دفاع نیز خواسته شد که تمامی امکانات زمینی و هوایی را به منظور کمک رسانی به آسیب دیدگان فراهم کند و وزارت صحت عامه نیز داروهای مورد نیاز و تیم های امدادی را هرچه زودتر به مناطق آسیب دیده ارسال کند.

سخنگوی حکومت موقت طالبان  با اشاره به اعلام آمادگی نهادهای بین المللی ، هلال احمر و بسیاری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران ، پاکستان و روسیه برای کمک به زلزله زدگان، از کشورهای همسایه خواست از مردم  افغانستان حمایت امدادی و معنوی کنند.

مجاهد همچنین بار دیگر بر ضرورت آزادسازی پولهای بلوکه شده مردم افغانستان در آمریکا تاکید کرد.

بیش از دو هزار و 500 کشته و زخمی درزلزله پکتیکا

طالبان ۱۰۰ میلیون افغانی برای رسیدگی به زلزله زدگان اختصاص داد

 

کلیدواژه