سرطان 06, 1401 17:00 Asia/Kabul
  • ارسال پنج محموله کمک هوایی و زمینی از سوی ایران به زلزله‌زدگان افغانستان
    ارسال پنج محموله کمک هوایی و زمینی از سوی ایران به زلزله‌زدگان افغانستان

 سرکنسول ایران در مزار شریف افغانستان گفت: تاکنون چهار محموله کمک های اهدایی ایران از طریق هوایی به افغانستان ارسال شده و یک محموله نیز از مسیر زمینی سیستان و بلوچستان راهی منطقه شده است.

به گزارش رادیو دری،« سید حسین یحیوی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف با بیان این که کمک‌های امدادی ایران، جزو اولین کمک هایی بود که به افغانستان رسید و از راه های زمینی و هوایی راهی مناطق آسیب دیده شد، افزود: از ابتدای حادثه غمناک زلزله در  ولایت های پکتیکا و خوست، کمک های امدادی جمهوری اسلامی ایران به افغانستان ارسال شد.
یحیوی ضمن ابراز همدردی با بازماندگان زلزله افغانستان افزود: نیروهای امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به کمک آسیب دیدگان افغانستان شتافتند و تیم های تخصصی برای نجات افرادی که زیر آوار مانده بودند وارد مناطق زلزله زده شدند.
 سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف تصریح کرد: طبق اطلاعاتی دریافت شده،  محموله های ارسال شده از ایران  شامل چادر، موکت و اقلام خوراکی بوده که برای آسیب دیدگان ارسال شده است.

 بر اثر زمین لرزه چند روز پیش در مناطق مختلف ولایت های "پکتیکا" و "خوست"، بیش از هزار و ۵۰۰ نفر کشته و دو هزار نفر مجروح شدند.
۱۵ امدادگر عملیاتی و ۳ پشتیبان، نخستین گروه امدادی از جمهوری اسلامی ایران هستند که در منطقه حاضر شدند.
به گفته سردار «محمد زهرایی»  مسئول سازمان بسیج سازندگی جمهوری اسلامی ایران ۱۱۰ گروه امدادی تخصصی از ایران برای کمک به مردم زلزله زده افغانستان اعلام آمادگی کرده اند.

ارسال چهارمین محموله کمک های ایران به مناطق زلزله‌زده افغانستان

کلیدواژه