سرطان 06, 1401 17:08 Asia/Kabul
  • ارسال سه هزار تن گندم اهدایی دیگر هند به افغانستان
    ارسال سه هزار تن گندم اهدایی دیگر هند به افغانستان

دولت هند در ادامه کمک های انساندوستانه به مردم افغانستان، سه هزار تن گندم دیگر به این کشور ارسال کرد.

به گزارش رادیو دری، «آریندام باگچی» سخنگوی وزارت خارجه هند امروز دوشنبه با اشاره به اینکه تعهد دهلی نو برای ارائه کمک‌های انساندوستانه به مردم افغانستان همچنان پابرجاست، گفت: دولت هند با همکاری سازمان جهانی غذا،  33 هزار و 500 تن گندم به افغانستان کمک کرده است.

دولت هند همچنین در پی زلزله اخیر در شرق افغانستان نیز یک‌ محموله‌ کمکی‌ به شامل 25 تن مواد غذایی، چادر و دارو را به کابل ارسال کرده است .

دهلی نو درحالی کمک‌های انساندوستانه  به افغانستان را افزایش  داده که رسانه‌های هندی گزارش می‌دهند که دولت این کشور با اعزام یک تیم فنی به کابل حضور دیپلماتیک‌اش در افغانستان را از سر گرفته است.

وزارت خارجه هند نیز با تأیید استقرار این تیم در سفارت این کشور در کابل تصریح کرد، این اقدام در چارچوب «روابط تاریخی و تمدنی هند با مردم افغانستان» انجام شده و به‌معنای به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان در این کشور نیست.

هند متعهد شده تا 50 هزار تن گندم به افغانستان ارسال کند. این کمکهای انسادوستانه هند و دیگر کشورهای از جمله ایران به افغانستان درحالیست که افغان ها هم اکنون با بحران اقتصادی و گرسنگی مواجه هستند .

دو دهه اشغال افغانستان توسط نظامیان آمریکایی و جنگ داخلی، زیرساخت های این کشور را تقریبا به طور کامل نابود کرده است. 

ارسال 2هزار تن محموله گندم اهدایی هند به افغانستان

 

کلیدواژه