سرطان 06, 1401 18:58 Asia/Kabul
  • هلال احمر افغانستان: کمک به زلزله‌زدگان در هماهنگی با ما توزیع شود
    هلال احمر افغانستان: کمک به زلزله‌زدگان در هماهنگی با ما توزیع شود

معاون جمعیت هلال احمر افغانستان از نهادهای خیریه داخلی و خارجی خواست تا کمک‌ها به زلزله‌زدگان را از طریق و یا در هماهنگی با این نهاد توزیع کنند.

به گزارش رادیو دری، «نورالدین ترابی» معاون جمعیت هلال احمر افغانستان در یک نشست خبری گفت که جمعیت هلال احمر افغانستان 55 تیم را از ولایت‌های مختلف برای ارزیابی به ولایت‌های پکتیکا و خوست اعزام کرده تا خانواده‌های آسیب دیده به طور دقیق شناسایی شده و از فساد و سوء استفاده در روند توزیع کمک‌ها جلوگیری شود.

وی با اظهار اینکه برخی کشورهای همسایه، منطقه و شماری از مؤسسات خیریه، کمک‌های خود را به خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان زلزله اخیر در ولایت‌های پکتیکا و خوست ارسال کرده اند، افزود که برای رسیدگی لازم به وضعیت زلزله‌زدگان، ایجاد سرپناه، درمانگاه، مدارس و همچنین بازسازی زیرساخت‌های مناطق زلزله‌زده به کمک‌های بیشتر نیاز است.

 معاون جمعیت هلال احمر افغانستان از مؤسسات امدادرسان داخلی و خارجی و افراد خیر خواست تا برای رسیدگی به نیازهای خانواده‌هایی که توسط این نهاد شناسایی شده‌اند، کمک نقدی کنند.

وی همچنین اطمینان داد که کمک‌ها از طریق جمعیت هلال احمر افغانستان به طور شفاف و عادلانه بین خانواده‌های متضرر توزیع شده و جلو هرگونه فساد و بی‌عدالتی گرفته خواهد شد.

پیش از این نیز «ژانگ جون» نماینده دائم چین در سازمان ملل بر لزوم تحویل کمک‌های خارجی به مسئولان هیئت حاکمه افغانستان تأکید کرده و آن را شرط لازمن برای اجرای مؤثر کمک‌ها خوانده بود.

ارسال کمک های مردمی برای زلزله زدگان در پکتیکا و خوست

کلیدواژه