سرطان 08, 1401 09:34 Asia/Kabul
  • پوتین در تاجیکستان: روسیه با همه گروه‌های سیاسی افغانستان در ارتباط است
    پوتین در تاجیکستان: روسیه با همه گروه‌های سیاسی افغانستان در ارتباط است

رئیس جمهوری روسیه که در ترکمنستان بسر می برد با بیان اینکه مسکو برای عادی سازی اوضاع افغان ها هر کاری که ب‎تواند انجام می‌دهد، عنوان کرد که روسیه با تمام گروه‌های سیاسی در افغانستان ارتباط دارد.

به گزارش رادیو دری ، ولادیمیر پوتین در دیدار روز سه شنبه خود با "امامعلی رحمان"، رئیس جمهوری تاجیکستان گفت: «ما با همه گروههای سیاسی در افغانستان ارتباط برقرار کرده ایم».

رئیس جمهوری روسیه افزود: «ما بر این باوریم که همه گروههای قومی موجود در افغانستان باید در اداره کشور مشارکت داشته باشند و ما در این زمینه به کار خود ادامه خواهیم داد».

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه نیز روز سه شنبه در نشست وزرای دفاع کشورهای آسیای مرکزی که در مسکو و درباره فعالیت فزاینده سازمان‌های تروریستی در افغانستان برگزار شد، گفت: دلیل این نشست افزایش خطرات نظامی در آسیای مرکزی و فعال شدن سازمان‌های تروریستی بین‌المللی و منطقه‌ای در افغانستان ازجمله «داعش» و «القاعده» است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روزسه شنبه (دیروز) برای مذاکره با امامعلی رحمان همتای تاجیک خود به شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان سفر کرد و قرار است امروز چهارشنبه، برای شرکت در اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر به ترکمنستان برود.

پوتین: بازسازی افغانستان وظیفه آمریکا و متحدانش است

کلیدواژه