سرطان 11, 1401 09:04 Asia/Kabul
  • شرایط ویزای بشردوستانه برای مهاجران افغان در آمریکا تغییر کرد
    شرایط ویزای بشردوستانه برای مهاجران افغان در آمریکا تغییر کرد

دولت بایدن شرایط دریافت ویزای بشردوستانه را برای مهاجران افغانستانی تغییر داد.

به گزارش رادیو دری؛ سی بی اس نیوز نوشته است که پس از انتقادات به رد 90 درصد از درخواست های ویزای مهاجران افغانستانی، دولت بایدن شرایط دریافت روادید بشردوستانه را برای این مهاجران تغییر داده است. 

به دنبال این انتقادات اداره مهاجرت آمریکا دستورالعملی را منتشر کرده است که براساس آن برای مهاجرانی که بتوانند ثابت کنند که به خاطر خدمت به نظامیان این کشور تحت تعقیب هستند، ویزای بشردوستانه صادر خواهد شد. 

براساس این دستورالعمل افراد متقاضی ویزا باید با تهدیدات جدی شامل آسیب جسمی یا روانی یا مرگ در خطر باشند که ویزای آنها تایید شود.

به نوشته این رسانه آمریکایی، آمریکا پس از تسلط طالبان بر افغانستان بیش از 124 نفر از شهروندان خارجی و همکاران افغان را که در 20 سال جنگ در این کشور با نظامیان آمریکایی همکاری کرده بودند از این کشور خارج کرده است. 

به نوشته این رسانه، اما به دلیل بحران پیش آمده در فرودگاه کابل بسیاری از شهروندان افغانستان که صلاحیت خروج داشتند قادر به ترک کشور خود نشدند که بسیاری از این افراد درخواست پناهندگی به آمریکا برای صدور ویزای بشردوستانه داده اند که شمار این افراد تا کنون به 46 هزار نفر رسیده است.

این در حالی است که دولت آمریکا 90 درصد از این درخواست ها را رد کرده است.

همکاران افغانستانی نیروهای آمریکایی همچنان بلاتکلیفند

ممنوعیت خروج همکاران نظامیان خارجی از افغانستان

 

کلیدواژه