سرطان 12, 1401 16:32 Asia/Kabul
  • صادرات حدود ۱۵۰ هزار تن سوخت ایران به افغانستان از مرز دوغارون
    صادرات حدود ۱۵۰ هزار تن سوخت ایران به افغانستان از مرز دوغارون

رئیس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی، از صادرات حدود ۱۵۰ هزار تن سوخت ایران به افغانستان از مرز دوغارون خبر داد.

به گزارش رادیو دری،  " مرتضی مجردی  "  رئیس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  استان خراسان رضوی گفت: مطابق اظهار ناوگان باری و شرکت‌های حمل و نقل به راهداری، در سه ماهه بهار امسال ( 1401 ) ۵  /  ۹۲ هزار تن بنزین، ۵  / ۳۶ هزار تن گازوئیل، چهار هزار تن هیدروکرین و ۱۵ هزار تن گاز مایع از مرز دوغارون به افغانستان صادر شده است.

مرتضی مجردی افزود: از بهمن ماه/دلو سال  گذشته ( 1400 )  ترانزیت گازوئیل به افغانستان از مسیر ایران از سر گرفته شد و از آن زمان تاکنون ۸  / ۱۶ هزار تن گازوئیل از مرز دوغارون به افغانستان ترانزیت شده است.

رئیس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  استان خراسان رضوی همچنین  گفت:  ناوگان سوختی و شرکت‌های حمل و نقل بار سوخت خود را ابتدا در مخازن سوخت منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تخلیه کرده و سپس ناوگان سوخت افغانستانی این سوخت را به شهر‌های مختلف افغانستان منتقل می‌ کند.

طی سه ماهه بهار امسال ( 1401)،  حدود  ۱۵۰ هزار تن سوخت به افغانستان از مرز دوغارون صادر شده است.

گذرگاه مرزی دوغارون در مرز ایران و افغانستان،  در فاصله ۱۸ کیلومتری تایباد قرار دارد و مرکز این شهرستان مرزی ۱۲۰ هزار نفری در ۲۲۵  کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.  

مرز دوغارون از محورهای توسعه روابط و مراودات بین ایران و افغانستان

کلیدواژه