سرطان 13, 1401 19:24 Asia/Kabul
  • کمک غذایی صلیب سرخ به 11 زندان بزرگ در افغانستان
    کمک غذایی صلیب سرخ به 11 زندان بزرگ در افغانستان

صلیب سرخ اعلام کرد که برای 11 زندان بزرگ افغانستان به صورت ماهانه مواد غذایی تهیه کرده و در اختیار زندانیان قرار می‌دهد.

به گزارش رادیو دری، صلیب سرخ از کمک غذایی این سازمان به زندانیان افغانستانی خبر داد. 

لوسین گریستین، سخنگوی صلیب سرخ در توئیتی نوشت: صلیب سرخ با مقامات طالبان برای فراهم کردن شرایط انسانی و عزتمندانه زندانیان در افغانستان همکاری می‌کند. 

وی اضافه کرد: در حال حاضر صلیب سرخ به صورت ماهانه برای 11 زندان بزرگ افغانستان که 90 درصد جمعیت زندانیان را تشکیل می‌دهد مواد غذایی تهیه می‌کند.

پیش از این صلیب سرخ اعلام کرد بود که به 400 زندانی در فاریاب مواد بهداشتی توزیع کرده و این اقدام را در سایر زندان‌های افغانستان نیز انجام خواهد داد.

به دنبال قدرت گرفتن طالبان تاکنون هیچ آماری از تعداد زندانیان در زندان‌های افغانستان منتشر نشده است. 

این در حالی است که طالبان در زمان مبارزه با دولت گذشته افغانستان بسیاری از زندانیان را از زندان‌های این کشور آزاد کرده و مشخص نیست که این افراد که برخی از آنها از محکومان خطرناک بودند در زندان بوده یا آزاد هستند. 

پیش از این سی‌ان‌ان به نقل از چند مقام آمریکایی گزارش داده بود که فردی که حمله انتحاری در فرودگاه کابل را انجام داده، چند روز پیش از آن توسط طالبان آزاد شده است.

در این حمله انتفجاری، 13 نظامی آمریکایی کشته شدند.

این مقامات آمریکایی گفتند که این عضو داعش از زندانی بگرام توسط طالبان آزاد شده است، پایگاهی که بزرگترین مقر نظامیان این کشور طی 20 سال حضور در افغانستان بوده و مدتی پیش از تسط طالبان بر کابل به نظامیان افغان وگذار شده بود. 

صلیب سرخ 8 مدرسه را در ولایت لغمان بازسازی کرد

کلیدواژه