سرطان 23, 1401 12:38 Asia/Kabul
  • صدور ویزای اتباع افغانستان؛ محور دیدار والی هرات با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این ولایت
    صدور ویزای اتباع افغانستان؛ محور دیدار والی هرات با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این ولایت

والی هرات در دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این ولایت، خواستار از سرگیری صدور ویزای کار برای شهروندان افغانستانی شد.

به گزارش رادیو دری، مولانا نوراحمد اسلام جار والی هرات در این دیدار گفت: در کنار همکاری‌های مختلفی که در طول سالیان متمادی جمهوری اسلامی ایران با شهروندان و حکومت افغانستان داشته است چالش‌ها و مشکلات زیادی از ساکنان رفع شده که ما سپاسگزار این همکاری و کمک هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم تا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کنار صدور ویزای جهانگردی و تجاری، صدور ویزای کار را همانند گذشته آغاز کند.

از سوی دیگر محمد صدیقی فر سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مقام‌های ایرانی آماده هستند تا در تمام عرصه‌ها با حکومت افغانستان همکاری‌ها را بیش از پیش گسترش دهند، گفت: «موضوع ویزای کار با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی در میان گذاشته می‌شود و همکاری‌ها برای اجرای این روند جریان دارد.»

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: تلاش‌های اداره شهرداری هرات برای زیبا سازی هرات ستودنیست و خراسان رضوی آماده است تا در راستای زیباسازی شهر، تنظیم فضای سبز، مبلمان شهری، نصب ایستگاه اتوبوس، پارکینگ‌ها و دیگر برنامه‌ها برای گسترش و زیبا سازی این ولایت همکاری کند.

آغاز به کار سامانه نوبت‌دهی تمدید ویزای ایران برای اتباع افغانستانی

کلیدواژه