سرطان 28, 1401 09:09 Asia/Kabul

سفیر پاکستان در کابل می‌گوید، به‌رسمیت شناختن حکومت موقت طالبان از سوی اسلام‌آباد یک روند مرحله وار است و به تعامل این گروه با جامعه جهانی بستگی دارد.

به گزارش زهرا سلطانی خبرنگار رادیو دری، منصور احمد خان، سفیر پاکستان در کابل می‌گوید، به‌رسمیت شناختن حکومت طالبان از سوی اسلام‌آباد یک روند مرحله وار است و به تعامل این گروه با جامعه جهانی بستگی دارد.

منصور احمد خان به روزنامه دان گفته که اسلام‌آباد در مورد به‌رسمیت شناختن طالبان با جامعه جهانی و همسایه‌ها یکجا تصمیم خواهد گرفت.

سفیر پاکستان گفت که در ده ماه گذشته تعامل بین جامعه جهانی و طالبان پیشرفت داشت و این تعامل در بخش بشردوستانه و اقتصادی بیشتر شده است.

او در پاسخ این سوال که پاکستان دور اول حاکمیت این گروه را به‌رسمیت شناخته بود گفت: "حالا در پاکستان این بحث است که این کشور با دیگر کشورهای همسایه افغانستان درباره به رسمیت شناختن حکومت طالبان یکجا تصمیم بگیرد."

منصور احمد خان در مورد تجارت گفت که بعد از به‌قدرت رسیدن طالبان تجارت میان افغانستان و پاکستان رونق پیدا کرده و منظم‌تر شده است. او گفت که امیدوار است سطح تجارت امسال به یک میلیارد دلار برسد.

اما احمد خان می‌گوید، تجارت زغال سنگ کار بخش خصوصی است و حکومت پاکستان در آن دخالت ندارد. با این حال او گفت که این تجارت به نفع هر دو کشور است.

شاهین: همسایه ها در به رسمیت شناختن طالبان پیش قدم شوند

کلیدواژه