سرطان 28, 1401 12:27 Asia/Kabul
  • شخصیت افغان: انگلیس، عامل فتنه در بلخاب بود
    شخصیت افغان: انگلیس، عامل فتنه در بلخاب بود

یک شخصیت سیاسی-مذهبی افغانستان، گفت: سرنخ و عامل فتنه اخیر در ولسوالی بلخاب که منجر به کشته شدن دهها تن و آواره شدن هزاران نفر شد، در دست شبکه اطلاعاتی انگلیس بود.

در درگیری های اخیر ولسوالی بلخاب از توابع ولایت "سرپل" بین نیروهای طالبان و مولوی مهدی از فرماندهان ناراضی، دهها تن از نیروهای دوطرف کشته و زخمی و هزاران تن از ساکنان منطقه آواره شدند.

حسینی مزاری رئیس مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) دیروز دوشنبه در جشن عید غدیر خم در مسجد سجادیه کابل با اشاره به وضعیت کنونی افغانستان، منشأ درگیری های اخیر در بلخاب را شبکه های اطلاعاتی دشمن بخصوص انگلیس عنوان کرد و گفت: سرنخ فتنه بلخاب به دست انگلیس و وابستگان آن کشور بود.

وی تصریح کرد: «متأسفانه کسانی که در رأس تحولات بلخاب قرار داشتند متوجه نبودند که اطرافیانشان از انگلیس دستور دارند که باعث شد هزاران نفر از مردم ما آواره شوند و ده ها نفر دیگر کشته شدند.»

وی با تأکید بر حفظ اتحاد و انسجام در شرایط فعلی افزود: بایستی دستبهدست بدهیم، در کنارهم متحد و قدرتمند باشیم و از طرفی هم در کنار دولت فعلی افغانستان بایستیم و در برابر دشمنان خود قد علم کنیم.

هشدار حسینی مزاری در واکنش به حملات اخیر تروریستی در افغانستان

کلیدواژه