اسد 03, 1401 10:01 Asia/Kabul
  • بازتاب گسترده تصویری از یک فرمانده ضد طالبان در شبکه های اجتماعی
    بازتاب گسترده تصویری از یک فرمانده ضد طالبان در شبکه های اجتماعی

تصویر یکی از فرماندهان جبهه ضد طالبان بر بالین فرزندش که در جنگ علیه نیروهای طالبان جان باخته در شبکه های اجتماعی واکنش های بسیاری را در پی داشته است.

به گزارش رادیو دری،  در این عکس، «رحمان» از فرماندهان جبهه ضد طالبان در ولایت بغلان بر بالین فرزندش «محمد زمان» نشسته که در عملیات تصفیوی طالبان در منطقه قاسان ولسوالی اندراب‌های بغلان کشته شده است.

گفته می شود این عکس که در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای یافته، لحظاتی پس از جان باختن محمد زمان در نبرد با طالبان گرفته شده است.

امرالله صالح معاون رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان در صفحه فیسبوکش نوشته است که حاجی رحمان، مردی که در این تصویر دیده می‌شود، هنوز در سنگر است.

اسد بودا نویسنده افغانستانی هم این عکس را تصویری تاریخی از مقاومت اندراب خوانده و گفته است: "اگر قرار باشد روزی برای مقاومت اندراب، مجسمه‌ای ساخته شود، آن مجسمه همین تصویر خواهد بود".

برخی کاربران نیز این تصویر را با افسانه هایی از شاهنامه فردوسی مقایسه کرده اند.

طالبان از هفته دوم ماه ثور، حملات جدید خود را در ولسوالی‌های خوست فرنگ و اندراب‌های ولایت بغلان آغاز کردند و در بیست روز گذشته، این ولسوالی‌ها شاهد نبردهای شدیدی میان طالبان و نیروهای مخالف آنان بوده است.

گزارش‌هایی از تلفات دو طرف جنگ در رسانه‌ها منتشر شده است.

گزارش‌ها از آغاز عملیات طالبان در ولایت بغلان

کلیدواژه