اسد 12, 1401 17:28 Asia/Kabul
  • جبهه ضد طالبان: افغانستان به لانه امن تروریست‌ها تبدیل شده است
    جبهه ضد طالبان: افغانستان به لانه امن تروریست‌ها تبدیل شده است

جبهه پنجشیری‌های ضد طالبان در واکنش به کشته‌شدن ایمن الظواهری اعلام کرده است که سکونت رهبر القاعده در کابل نشان می‌دهد که این کشور بار دیگر به مرکز تجمع گروه‌های افراطی و لانه‌ امن تروریست ها تبدیل شده است.

به گزارش رادیو دری، جبهه مخالفان طالبان موسوم به جبهه مقاومت ملی افغانستان امروز (چهارشنبه، ۱۲ اسد) در بیانیه‌ای مقاومت خود در برابر طالبان را بر حق دانسته و تصریح کرده است که این گروه میزبان خطرناک‌ترین گروه‌های افراطی و تروریست‌های بین‌المللی است.

جبهه ضد طالبان افزوده است با این‌که رهبر گروه القاعده از بین رفته است، اما در این مدت گروه‌های تروریستی مانند القاعده فرصت خوبی برای احیای دوباره داشته‌اند.

این بیانیه می افزاید: طالبان و عملکردهای «ضد انسانی» این گروه باعث شده است تا حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و حریم هوایی افغانستان بارها از سوی نیروهای خارجی نقض و غرور ملی مردم افغانستان جریحه‌دار شود.

در ادامه بیانیه جبهه ضد طالبان آمده است: تعامل با طالبان و نادیده‌گرفتن عمق تهدید تروریسم، امنیت کشورهای منطقه و فرامنطقه را با چالش جدی‌تری مواجه خواهد کرد.

جبهه پنجشیری‌های ضد طالبان، همکاری کشورها با این جبهه را در مبارزه با تروریسم خواستار شده و تاکید کرده است که حمله‌های هوایی بدون در نظر گرفتن واقعیت‌های عینی در درازمدت، نتیجه‌ معکوس خواهد داشت.

در حمله پهپادی بامداد روز یکشنبه (به وقت کابل) ارتش امریکا به خانه ای در منطقه شیرپور شهر کابل، ایمن الظواهری رهبر القاعده به هلاکت رسید.

واکنش ها به کشته شدن رهبر القاعده در کابل

کشته شدن رهبر القاعده؛ هیاهو برای هیچ

کلیدواژه