اسد 19, 1401 07:33 Asia/Kabul
  • تحریک طالبان پاکستان: در مناطق مرزی با افغانستان «امارت اسلامی» ایجاد می‌کنیم
    تحریک طالبان پاکستان: در مناطق مرزی با افغانستان «امارت اسلامی» ایجاد می‌کنیم

تحریک طالبان پاکستان در افغانستان، در پی کشته شدن یک فرمانده این گروه اعلام کرد، با ازسرگیری عملیاتش علیه ارتش پاکستان، در مناطق مرزی "امارت اسلامی" ایجاد می کند.

 عبدالوالی موسوم به عمر خالد خراسانی از  فرماندهان گروه «تحریک طالبان پاکستان» و دو تن از معاونانش یکشنبه شب در پی برخورد خودرو با یک مین کنار جاده‌ای در ولایت پکتیکای کشته شدند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. این گروه شبه نظامی، بدون ارائه هیچ مدرکی ماموران اطلاعاتی پاکستان را در این انفجار دخیل معرفی کرده است.

به گزارش رادیو دری، طالبان پاکستان روز با انتشار بیانیه‌ای هشدار داد، در سراسر منطقه مرزی با افغانستان «امارت اسلامی» ایجاد خواهد کرد.

در این بیانیه از عبدالوالی موسوم به عمر خالد خراسانی فرمانده ارشد این گروه که اخیرا در افغانستان کشته شد، تمجید شده و همچنان کشته شدن یعقوبی باجوری از دیگر فرماندهان خود نیز تایید کرده است.

تحریک طالبان پاکستان در حالی از آغاز مجدد عملیاتش علیه ارتش پاکستان خبر می‌دهد که رهبران این گروه در ماه‌های اخیر در کابل به سر می‌بردند.

براساس گزارش‌ها، طالبان افغانستان به ویژه شبکه حقانی تلاش کردند که میان تحریک طالبان پاکستان و حکومت پاکستان صلح برقرار کنند.

تحریک طالبان پاکستان کشته شدن «عمر خالد خراسانی» را تایید کرد

کلیدواژه