اسد 21, 1401 13:05 Asia/Kabul
  • وعده کاظمی قمی برای حل مشکلات بانکی تاجران افغانستانی در ایران
    وعده کاظمی قمی برای حل مشکلات بانکی تاجران افغانستانی در ایران

حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهوری ایران در مسائل افغانستان برای حل مشکلات بانکی تاجران افغان وعده همکاری داد.

به گزارش رادیو دری؛ «حافظ ضیاء احمد»  معاون سخنگوی وزارت خارجه حکومت موقت طالبان در پیامی توئیتری از دیدار امیرخان متقی وزیر خارجه طالبان با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهوری ایران در مسائل افغانستان خبر داده است.

در این دیدار، کاظمی قمی گفته است که مشکلات بانکی تاجران افغان را با بانک مرکزی ایران مطرح می کند و به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

متقی هم در این دیدار خواستار افزایش میزان داد و ستد اقتصادی بین دو کشور و ایجاد تسهیلات در بخش تجارت و ترانزیت شد و با اشاره به تلاش‌های اخیر برای خدشه وارد کردن به روابط ایران و افغانستان گفت: نباید به هیچکس اجازه داده شود تا به روابط دو کشور خدشه وارد کند.

همچنین قرار شد هیاتی از وزارتخانه‌های مختلف طالبان در آینده نزدیک در سفر به ایران، با مقامات ارشد این کشور دیدار و در خصوص همکاری های مشترک تبادل نظر کند. 

بهبود روابط اقتصادی و تجاری، مشکلات بانکی مهاجران افغان در ایران و سرنوشت زندانیان افغان در این کشور از دیگر موضوعات گفتگوی متقی و کاظمی قمی بوده است.

روز گذشته وزیر نیرو ایران نیز که در صدر هیاتی به کابل رفته بود با مقامات طالبان درباره حقابه ایران از هیرمند مذاکره کرد.

کاظمی قمی: کمیته مشترک مرزی میان ایران و طالبان تشکیل می‌شود

کاظمی قمی بر اتصال زیرساخت‌های اقتصادی ایران و افغانستان تاکید کرد

کلیدواژه