اسد 25, 1401 13:17 Asia/Kabul
  • ترانزیت گازوئیل به افغانستان به مدت دو ماه دیگر تمدید شد
    ترانزیت گازوئیل به افغانستان به مدت دو ماه دیگر تمدید شد

مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان گفت: با درخواست طرف افغانستانی ترانزیت گازوئیل از ایران به افغانستان از 7 سنبله به مدت 2 ماه تمدید می شود.

به گزارش رادیو دری، «محمد مهدی جوانمرد قصاب» مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا،  با بیان اینکه تا 29 اوت/7سنبله ترانزیت سوخت از نوع گازوئیل به کشور افغانستان انجام می شود، افزود: تمدید ترانزیت سوخت به افغانستان با توجه به درخواست‌های مقامات دولت موقت طالبان ادامه خواهد داشت.

مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان همچنین افزایش تولیدات شرکت‌های خصوصی را لازمه مراودات اقتصادی با کشور افغانستان اعلام کرد و گفت: افزایش تولید با استانداردهای مورد تایید در حال پیگیری است.

جوانمرد قصاب تصریح کرد: در حال حاضر با عملکرد بسیار ضعیف آمریکا در دوران سلطه 20 ساله در کشور افغانستان و نبود زیرساخت های لازم اقتصادی در این کشور، قدرت خرید و به طبع آن واردات به افغانستان کاهش یافته است.

مشاوراقتصادی نماینده ویژه رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان تاکید کرد: کیفیت بالا و قیمت مناسب کالاهای ایرانی این جذابیت را برای طرف افغانستانی ایجاد کرده است تا در پی تامین مایحتاج بازار داخلی از سوی طرف ایرانی به ویژه بخش خصوصی در ایران باشد.

کاهش قیمت بنزین و گازوئیل در افغانستان

کلیدواژه