اسد 27, 1401 19:13 Asia/Kabul
  • ملاهبت الله: آماده ایم تا بر اساس شریعت اسلام با آمریکا بجنگیم
    ملاهبت الله: آماده ایم تا بر اساس شریعت اسلام با آمریکا بجنگیم

ملاهبت‌الله آخندزاده رهبر حکومت موقت طالبان امروز در دومین نشست اعضای این گروه در قندهار گفت: در توافق دوحه چیزی در مورد حدود اسلامی وجود ندارد و امارت اسلامی آماده است تا بر اساس شریعت اسلام دوباره با امریکا بجنگد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری؛  ملاهبت‌الله آخندزاده که امروز برای دومین بار در اجتماعی رسمی حضور یافت تاکید کرد: هدف جهاد، اجرای این احکام اسلامی بود، از این رو به هیچ وجه از حدود الهی نمی‌گذریم.

رهبر حکومت موقت طالبان اظهار کرد: جهانیان به خاطر تعامل و مشروعیت بین‌المللی و به نام حقوق بشر می‌خواهند حدود اسلامی اجرا نشود، اما در هر صورت، ما این حدود را اجرا می‌کنیم.

آخندزاده ادامه داد: من خواهان چنین مشروعیت و تعاملاتی نیستم که شریعت اسلامی را نداشته باشد و اگر سرم برود اجرا نشدن حدود را در تعامل با دنیا نمی پذیرم و دوباره با آنها می‌جنگم.

وی گفت: آمریکا برای حاکمیت دموکراسی در جهان تلاش می‌کند، اما در افغانستان جایی برای آن وجود ندارد.

رهبر حکومت موقت طالبان افزود: اگر برخلاف شرع اسلام تعامل کنیم، همه مردم باید راه خود را جدا کنند، زیرا هدف جهاد اجرای این احکام اسلامی بود.

آخندزاده در بخش دیگری از سخنانش با طرح انتقاداتی از مسوولان حکومت موقت طالبان اظهار کرد: من از آن قضات به ستوه آمده‌ام که حدود را برای بزرگان (واسطه دارها) اعمال نمی‌کنند و برای افراد کوچک (بی واسطه‌ها) اجرا می‌کنند.

وی جنگ به نام خلافت را در یک کشور اسلامی، غیرقانونی خواند و اضافه کرد: رسانه ها و برخی سیاستمداران سخنان مثبتی درباره حکومت نمی گویند و تبلیغات منفی می کنند، برخی از مسوولان نیز از ملاقات با مردم پنهان می شوند؛ چنین رفتارهایی با حاکمان نظام اسلامی سازگار نیست.

رهبر حکومت موقت طالبان، نیروهای حاضر در پنجشیر را به خوش رفتاری با مردم محلی آنجا فراخواند و ادامه داد: امارت اسلامی برای مردم پنجشیر، بسیار بد معرفی شده و حتی به عنوان پاکستانی‌ها و متجاوزان اطلاعاتی شناخته می‌شوند، چون 40 سال است که آنجا علیه طالبان و امارت اسلامی تبلیغ می‌شود.

 

آخندزاده با اشاره به گسترش فقر در افغانستان از تاجران افغان خواست برای حل مشکلات اقتصادی فعال شوند و به مشاوران اقتصادی خود نیز دستور داد تا زمینی را برای صنعت در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند، بازار میوه بسازند و استخراج معادن  را در دستور کار قرار دهند.

پایان نشست طالبان در قندهار

نشست یک  روزه طالبان در قندهار امروز در حالی برگزار شد که پیش از این گفته می شد ملاهبت الله آخند زاده در این نشست حضور نخواهد یافت.

این نشست ساعتی پیش به کار خود پایان داد.

تدابیر طالبان برای برگزاری نشست حمایت از ملا هبت الله در قندهار

نشست طالبان در قندهار آغاز شد

کلیدواژه