اسد 29, 1401 08:06 Asia/Kabul

صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف) درباره وضعیت نابسامان کودکان افغانستان هشدار داده و اعلام کرده است که ۱۳ میلیون کودک افغان همچنان به کمک‌های بشری نیاز دارند.

به گزارش رادیو دری، صندوق حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد:  با گذشت بیش از یک سال از تسلط دوبارۀ طالبان بر افغانستان، ۱۳ میلیون کودک افغان همچنان به کمک‌های بشری نیاز دارند.

در همین حال کمیته حفاظت از کودکان (save the children)  در بیانیه‌ای هشدار داد که درصورت نرسیدن کمک‌های فوری، میلیون‌ها کودک در افغانستان می میرند .

این کمیته اظهار کرده است: افغانستان همچنان با بدترین بحران انسانی در جهان، دست‌وپنجه نرم می‌کند و شش میلیون کودک و بزرگ‌سال در این کشور گرسنه هستند.

گزارش ها حاکی است ۹۷ درصد خانواده‌های افغان برای تأمین غذای کافی برای فرزندان خود با مشکل مواجه هستند و تقریباً ۸۰ درصد از کودکان گفته‌اند که در ماههای اخیر، شب‌ها گرسنه به رخت خواب رفته‌اند.

بیشترین آسیب در بیست سال اشغالگری آمریکا در افغانستان بر کودکان این کشور وارد شده است و این در حالی است که آمریکا هم اکنون به بهانه های واهی حدود 10 میلیارد دلار از دارایی های مردم افغانستان را بلوکه و تصاحب کرده است.

بحران افغانستان بدترین بحران انسانی در جهان است

هشدار کمیته بین‌المللی حفاظت از کودکان درخصوص اوضاع نامناسب کودکان افغان

کلیدواژه