سنبله 15, 1401 12:34 Asia/Kabul
  • تاکید کرزی بر تقویت روابط دوجانبه ایران و افغانستان
    تاکید کرزی بر تقویت روابط دوجانبه ایران و افغانستان

«حامد کرزی»، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان امروز (سه‌شنبه 15 سنبله ) با بهادر امینیان سفیر ایران در کابل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش رادیو دری،رئیس جمهور اسبق افغانستان در دیدار سفیر تهران در کابل ایران را دوست دیرینهٔ مردم افغانستان خواند و بر گسترش و تحکیم هرچه بیشتر روابط میان دو کشور تاکید کرد.
در این دیدار در مورد وضعیت جاری افغانستان و منطقه صحبت و تبادل نظر صورت گرفته است.

این در حالی است که « قلندر عباد» وزیر صحت حکومت موقت طالبان در راس هیاتی به ایران سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرده است. 

وزیر صحت حکومت موقت طالبان در این سفر بر همکاری دو کشور در بخش خدمات درمانی تاکید کرده است.

عباد ارتقای ظرفیت و تقویت برنامه‌های آموزشی را یک امر مهم خوانده و خواهان همکاری ایران در بخش‌های تخصص و فوق تخصص گردید.

براساس این گزارش، هم‌چنان مقامات بهداشتی دو کشور بر همکاری‌های مشترک در بخش‌های مختلف درمانی در افغانستان بر اساس یک تفاهم‌نامه وعده همکاری دادند.

پیش از این نیز  وزیر صحت عامه حکومت موقت طالبان در دیدار با بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل بر لزوم  تکمیل کار بیمارستان ولایت بامیان، آموزش پزشکان افغان در بخش سرطان، واردات دارو و استفاده از مراکز درمانی ایران تاکید کرده بود. 

وزیر صحت عامه افغانستان در این دیدار بر بهبود خدمات درمانی در افغانستان تاکید کرد و از ایران درخواست کرد تا با وزارت بهداشت همکاری کند. 

طالبان پیش از این نیز خواستار بهبود روابط اقتصادی میان دو کشور ایران و افغانستان شده بود. 

سفر سرپرست وزارت صحت عامه طالبان به ایران

کلیدواژه