سنبله 19, 1401 15:29 Asia/Kabul
  • حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رییس جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان
    حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رییس جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان

نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان گفت بهبود روابط تهران و کابل به نفع مردم افغانستان است.

به گزارش رادیو دری، حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رییس جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رییس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت مشکلات مهاجرین و زائران افغانستانی به شدت در حال پی گیری است.

وی درباره رویکرد کنونی جمهوری اسلامی ایران درباره افغانستان گفت: «مسوولان جمهوری اسلامی با توجه به تعهدی که نسبت به مردم افغانستان دارند، سیاست کنونی را دنبال می‌کنند و فکر می‌کنند این سیاست درست بوده است.»

کاظمی قمی تأکید کرد که بهبود روابط دو کشور به نفع مردم افغانستان است.

وی خواستار توجه جدی در برابر توطئه‌ها و تهدیدهایی مثل داعش و امریکا در افغانستان شد.

نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان با اشاره به این‌ که امریکا همچنان دست‌بردار افغانستان نیست، بر ضرورت انسجام و وحدت مردم افغانستان تأکید کرد.

کاظمی قمی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت اقتصادی افغانستان را یادآور شد و گفت ایران علاقمند به گسترش تعاملات اقتصادی در افغانستان برای کمک به مردم است.

حسینی مزاری نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت بسیار مهم مساله افغانستان، از حضور تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران به خصوص در یک سال گذشته در کشور و تلاش برای کمک به مردم افغانستان تشکر کرد.

وی با اشاره به مشکلات اخیر مهاجرین به خصوص مشکلات بانکی، ثبت‌نام کودکان مهاجر تازه وارد که در طرح سرشماری شرکت جسته اند اما هنوز نتوانسته اند در مدارس ثبت نام کنند و همچنین مشکلات زائرین اربعین حسینی در داخل افغانستان که هنوز نتوانسته‌اند ویزای عراق را دریافت کنند اشاره کرد و خواستار توجه جدی مقام‌های دولت جمهوری اسلامی ایران برای حل این مشکلات شد.

کاظمی قمی: ایران برای حمایت از مردم افغانستان، با طالبان تعامل می کند

کلیدواژه