قوس 13, 1395 14:25 Asia/Kabul

پارلمان افغانستان وضعیت معلولان و شهدای این کشور را تاسف بار خواندند و از دولت این کشور خواستند تا توجه جدی تری به این قشر آسیب پذیر جامعه کنند.

پارلمان افغانستان وضعیت معلولان و بازماندگان شهدا در افغانستان را تاسف بار خوانده و از دولت خواست تا توجه جدی به وضعیت این قشر آسیب پذیر نماید.

در مجلس عمومی پارلمان افغانستان امروز وضعیت معلولان و بازماندگان شهدا به مناسبت روز جهانی معلولیت بررسی شد.

اعضای پارلمان زندگی معلولان و بازماندگان شهدا را رقت بار توصیف نموده تاکید کردند که آنها دچار مشکلات فراوان هستند.

به گفته اعضای پارلمان معلولین بخاطر به دست آوردن امتیاز خود ماه ها انتظار می کشند، قبل از آنکه این امتیاز به دست شان برسند بیشتر از آنرا به مصرف می رسانند.

آنها تاکید کردند وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولان از این وضعیت باید بیرون شود تا جامعه معلولیت بیشتر از این سرگردان نگردد.

ابراهیمی رییس پارلمان افغانستان ، ضمن آنکه روز جهانی معلولیت را تبریک گفت وضعیت معلولان و بازماندگان شهدا را در افغانستان تاسف بار خواند و از دولت خواست تا برای حل مشکلات آنها به طور عملی اقدام نماید.

ابراهیمی مشکلات معلولان را نگران کننده توصیف کرد و از وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولان و شخص رییس جمهور خواست تا به این معضل نقطه پایان بگزارند.

از سوی دیگر خانم پروانی نماینده دیگر پارلمان افغانستان با بیان اینکه ممکن است در هفته روان تاریخ برگزاری انتخابات افغانستان اعلام شود گفت به دلیل عدم امنیت در هیچ ولایت افغانستان انتخابات آزاد، عادلانه، و شفاف برگزار نخواهد شد.

گفتی است که به دلیل عدم برگزاری انتخابات زمان کار اعضای موجود پارلمان افغانستان تمدید شد که این امر انتقاداتی را در جامعه افغانستان پدید آورده و بسیاری از حقوق دانان و مردم این سرزمین خواهان برگزاری انتخابات هستند به همین دلیل به تازگی به اساس توافق سیاسی بین رییس جمهور غنی وعبدالله رییس اجرایه ، اعضای کمیسیون های انتخاباتی معرفی شده و کار شان را آغاز کردند.

جزئیات بیشتر این خبر در گزارش همکارمان ذبیح قریشی از کابل موجود است.