سنبله 28, 1401 09:46 Asia/Kabul
  • روایت خبرنگار پاکستانی از وضعیت اسفناک مسافران افغان در مرز «تورخم»
    روایت خبرنگار پاکستانی از وضعیت اسفناک مسافران افغان در مرز «تورخم»

خبرنگار ارشد پاکستانی در بررسی میدانی از گذرگاه مرزی «تورخم»، وضعمسافران افغان را اسفناک و رفتار نیروهای مرزی پاکستان با آنها را تحقیرآمیز خواند.

به گزارش رادیو دری، «ایاز گل» خبرنگار ارشد پاکستانی که به گذرگاه مرزی «تورخم» سفر کرده است، در رشته توئیتی از رفتار نیروهای مرزی پاکستان با مسافران افغان و معطل کردن آنها و کاروان‌های تجاری در مرز انتقاد کرد.

این خبرنگار پاکستانی اظهار کرد: سه ساعت معطل شدن در مراحل بررسی‌های امنیتی و مهاجرتی به ما کمک کرد تا وضعیت اسفناک مسافران افغان را که روزانه ساعت‌ها مورد تحقیر و آزار قرار می‌گیرند، درک کنیم.

ایاز گل  با اشاره به صف‌های طولانی کاروان‌های تجاری حامل کالاهای فاسدشدنی از افغانستان اضافه کرد:  ما با خود فکر کردیم در این هوای گرم و مرطوب چگونه این میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌تواند بیش از چند روز در مرز دوام بیاورد؟

در عین حال رانندگان این مسیر مدعی شده اند که این اقدامات امنیتی سختگیرانه در واقع ابزاری برای اخاذی و فساد است.

خبرنگار پاکستانی با اظهار اینکه نمی‌تواند این اتهامات را در به طور فوری تأیید یا رد کند اظهار کرد: اگر پاکستان مدعی تلاش برای تقویت روابط با افغانستان و کمک به این کشور همسایه است، پس چرا این نظام تحقیرآمیز برای مسافران افغان در تورخم وجود دارد.

 پاکستان بار دیگر مرز «تورخم» را بست

مسدود شدن مرز تورخم و احتمال فاسد شدن صدها تن میوه تازه

کلیدواژه