سنبله 30, 1401 08:07 Asia/Kabul

فرماندار تایباد در شمال شرق ایران گفت: تاکنون بیش از سه هزار زائر افغانستانی از طریق پایانه مرزی دوغارون وارد جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

به گزارش رادیو دری ،مهدی دونده فرماندار تایباد در جلسه ستاد اربعین این شهرستان که عصر روز گذشته در پایانه مرزی دوغارون برگزار شد، گفت: از تاریخ ۲۲ سنبله تا کنون بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ زائر افغانستانی برای تشرف به عتبات عالیات کشور عراق، از طریق گذرگاه بین المللی دوغارون وارد جمهوری اسلامی ایران شده اند و مورد پذیرایی قرار گرفتند. 

وی افزود: از صبح سه شنبه هم حدود هزار و ۸۰۰ زائر در قالب کاروان وارد کشور شدند که از شهرهای مختلف افغانستان، نظیر هرات و قندهار و مزارشریف به اینجا آمده بودند. 

فرماندار تایباد بیان کرد: زائران ورودی در سالن حسینیه شهید سلیمانی به مساحت هزار و ۷۰۰ متر مربع، از خدمات مختلف رفاهی و پذیرایی بهره‌مند می شوند که توسط نهادهای شهرستانی و مردمی ارائه می شود.

دونده اظهار کرد: روزانه ۵۰ دستگاه اتوبوس در محل حسینیه شهید سلیمانی جابجایی زوار به مشهد و مرزهای غربی را انجام می دهند. 

فرماندار تایباد همچنین خاطرنشان کرد: مبلغ یک میلیارد تومان برای بهسازی، فضاسازی و اقدامات زیرساختی در محوطه و محل سالن مسافری پایانه مرزی دوغارون جهت استقبال از زائران افغانستانی صرف شده است. 

ورود دومین گروه از زائران افغانستانی امام حسین(ع) به ایران

کلیدواژه