میزان 03, 1401 12:10 Asia/Kabul
  • طالبان: نگرانی‌ها در مورد تهدیدهای تروریستی از افغانستان متکی بر اطلاعات نادرست است
    طالبان: نگرانی‌ها در مورد تهدیدهای تروریستی از افغانستان متکی بر اطلاعات نادرست است

سخنگوی وزارت امور خارجه دولت طالبان افغانستان در واکنش به ابراز نگرانی‌ برخی کشورها به ویژه آمریکا و پاکستان مبنی بر اینکه افغانستان به مکان امنی برای تروریست‌ها تبدیل شده، گفت: این نگرانی‌ها متکی بر اطلاعات نادرست است.

سران برخی کشورها از جمله آمریکا و پاکستان در هفتاد و هفتمین نشست مجمع سازمان ملل متحد از تهدید تروریسم علیه جهان از خاک افغانستان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش رادیو دری، «عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه دولت طالبان در افغانستان روز شنبه در بیانیه ای  اعلام کرد، شماری از کشورها به ویژه آمریکا و پاکستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد افغانستان اظهار نگرانی کردند که گویا هنوز هم تهدید تروریسم در افغانستان وجود دارد.

عبدالقهار بلخی افزود: این نگرانی‌ها درحالیست که طرف‌های مربوط تاکنون آماده نیستند که کرسی دولت طالبان در سازمان ملل متحد  که حق حقوقی و سیاسی این دولت  است را به این کشور بسپارند.

در بیانیه سخنگوی وزارت خارجه طالبان آمده است، اگر این حق به دولت طالبان در افغانستان داده شود، فرصتی خواهد بود تا واقعیت‌های عینی و موجود در افغانستان با منطقه و جهان به اشتراک گذاشته شود و احتمالا هیچ نوع نگرانی باقی نماند.

عبدالقهار بلخی  درعین حال تاکید کرد، از خاک افغانستان هیچ گاه علیه کشوری استفاده نخواهد شد.

هشدار شهبار شریف درباره فعالیت طیفی از گروههای تروریستی در افغانستان

انتقاد طالبان از اظهارات نخست وزیر پاکستان در مورد افغانستان

کلیدواژه