میزان 08, 1401 14:07 Asia/Kabul
  • طالبان: با عاملان انفجار در مرکز آموزشی غرب کابل برخورد می‌شود
    طالبان: با عاملان انفجار در مرکز آموزشی غرب کابل برخورد می‌شود

سخنگوی طالبان ضمن محکوم کردن حمله امروز به مرکز آموزشی در غرب کابل گفت: اقدامات جدی برای کشف و مجازات عاملان انجام خواهد شد.

به گزارش رادیو دری، به دنبال انفجار امروز در مرکز آموزشی در غرب کابل، سخنگوی طالبان ضمن محکومیت این حادثه گفت که عاملان این حادثه مجازات خواهند شد. 

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توئیتی نوشت:«طالبان  حمله به مرکز آموزشی کاج را وحشت بزرگ خوانده و آن را به شدت محکوم می کند. اقدامات جدی برای کشف و مجازات عاملان انجام خواهد شد

حمله امروز به مرکز آموزشی در غرب کابل واکنش‌های مختلفی را به همراه داشته است.

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان، حمله تروریستی مذکور را به شدیدترین الفاظ تقبیح نموده آن را در تضاد با تمام اصول و ارزش‌های انسانی و اسلامی خواند. 

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی دولت پیشین افغانستان نیز در واکنش به هدف قرار گرفتن دانش‌آموزان گفت که این کشتار قساوت‌بار کار دشمنان صلح و پیشرفت کشور است.

در همین حال، نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) نیز گفته است که سازمان ملل این ظلم و جنایت را محکوم و با همه‌ی عزاداران این حمله ابراز همدردی می‌کند.

سفارت ایران در افغانستان نیز حمله تروریستی در یک مرکز آموزشی در غرب کابل را محکوم کرده  است. 

سفارت ایران در کابل در توئیتی نوشته است: «سفارت جمهوری اسلامی ایران وقوع حادثه ددمنشانه و تروریستی در غرب کابل که منجر به شهادت و جراحت شماری از مردم بی گناه به ویژه دختران و پسران دانش_آموز افغانستانی گردید را شدیدا محکوم نموده و مراتب تسلیت خود را به بازماندگان این حادثه جانسوز اعلام می نماید.»

سفارت آلمان در افغانستان در واکنش به حمله‌ی امروز در غرب کابل می‌گوید که کُشتن دانش‌آموزان و نوجوانان یک عمل زشت و خلاف اصول دینی و حقوق بشری است.

صبح امروز انفجاری در مرکز آموزشی در کابل رخ داده که منجر به شهادت شماری از دانش‌آموزان این مرکز آموزشی شده است.

خالد زدران، سخنگوی پلیس کابل در این باره گفت: «بر اساس آمار اولیه دست‌کم 19 نفر در حمله‌ی امروز در مرکز آموزشی کاج جان باخته‌اند و 27 تن دیگر زخمی شدند.»

انفجار در یک مرکز آموزشی در غرب کابل

افزایش شمار قربانیان انفجار تروریستی در کابل

سفارت ایران در افغانستان انفجار کابل را محکوم کرد

کلیدواژه