میزان 14, 1401 17:57 Asia/Kabul
  • آمریکا به بهره گیری از آسمان پاکستان برای رصد افغانستان اذعان کرد
    آمریکا به بهره گیری از آسمان پاکستان برای رصد افغانستان اذعان کرد

رئیس پیشین بخش آسیای مرکزی شورای امنیت ملی امریکا اذعان کرده است که هواپیماهای بدون سرنشین کشورش بی وقفه از فضای پاکستان عبور می‌کنند و در افغانستان به فعالیت‌های گشت‌زنی و عملیات خود ادامه می‌دهند.

به گزارش رادیو دری؛ لیزا کرتیس در تازه‌ترین مصاحبه خود با یک رسانه آمریکایی گفته است که عملیات‌ ضد تروریستی در افغانستان با استفاده از آسمان پاکستان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به عبور پهپادهای کشورش از آسمان پاکستان برای رصد افغانستان، انجام عملیات شناسایی و ضد تروریستی این جنگ‌افزارها را مهم خوانده و اظهار کرده است که به طور خاص برای از بین بردن ایمن الظواهری از فضای پاکستان استفاده شد.

این مقام سابق آمریکایی، اجازه پاکستان برای استفاده امریکا از خاک این کشور را با اهمیت خوانده است.

 پیش از این مقامات طالبان از جمله ملامحمد یعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع حکومت سرپرست افغانستان نیز بارها پاکستان را متهم کرده بودند که آسمانش را علیه افغانستان در اختیار آمریکا قرار می دهد.

ملا محمد یعقوب گفته بود:  شواهد موثقی در دست دارد که هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی با عبور از خاک پاکستان وارد حریم هوایی افغانستان می‌شوند.

در مقابل، وزارت خارجه پاکستان این اظهارات مولوی یعقوب را غیر دیپلماتیک و اتهام واهی خوانده و از کابل خواسته بود که به طرح چنین اتهاماتی پایان دهد.

طالبان: آمریکا به پروازهای پهپادی در آسمان افغانستان پایان دهد

وزیر دفاع طالبان: پاکستان به آمریکا اجازه استفاده از فضای هوایی را ندهد

پاکستان به اظهارات وزیر دفاع طالبان پاسخ داد

کلیدواژه