میزان 15, 1401 14:37 Asia/Kabul
  • سازمان ملل: زلزله زدگان افغانستان هنوز در چادر زندگی می‌کنند
    سازمان ملل: زلزله زدگان افغانستان هنوز در چادر زندگی می‌کنند

اداره هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد که خانه‌ هزاران نفر به دنبال سیل و زلزله در افغانستان تخریب شده و این افراد تاکنون در زیر چادر زندگی می‌کنند.

به گزارش رادیو دری، اداره هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد ( اوچا) اعلام کرد که خانه‌ هزاران نفر به دنبال سیل و زلزله در افغانستان تخریب شده و این افراد تاکنون در زیر چادر زندگی می‌کنند.

سازمان ملل در این باره در توئیتی نوشت: «خانه‌ هزاران نفر به دنبال سیل و زلزله در افغانستان تخریب شده و در حال حاضر این افراد برای تعمیر منزل مسکونی خود نیاز به کمک دارند.»

 اخیرا بلومبرگ به نقل از یک مقام طالبان گفته است که 1570 نفر طی دو ماه گذشته براثر وقوع حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله کشته و بیش از 6 هزار نفر نیز مصدوم شدند.

 این مقام ارشد طالبان همچنین درباره تلفات مالی حوادث طبیعی نیز گفته است که سیل و زلزله 2 میلیارد دلار به زیرساخت و اموال مردم آسیب وارده کرده است. 

وی گفته است که سیل ناگهانی در بیش از 20 ولایت 635,000 هکتار زمین کشاورزی را تخریب کرده و همچنین 35هزار خانه و 4 هزار پنل خورشیدی به صورت جزیی یا کامل ویران شدند. 

بلومبرگ گزارش داده است که افغانستان با وضعیت وخیمی مواجه بوده و نیمی از جمعیت این کشور با کمبود غذا مواجه بوده و به دنبال قطع کمک‌های خارجی تولید ناخالص ملی در این کشور 40 درصد کاهش یافته است. 

کمک‌رسانی سازمان ملل به مناطق زلزله زده افغانستان

کلیدواژه