جدی 02, 1395 15:39 Asia/Kabul
  • وزیر کشور پاکستان خبر دادکنترل کامل مرز پاکستان و افغانستان تا 4 سال آینده

وزیر کشور پاکستان از کنترل کامل مرزهای این کشور با افغانستان تا 4 سال آینده خبر داد و گفت: اسلام‌آباد در نظر دارد هر نوع تردد در طول مرز 2400 کیلومتری با افغانستان را با دقت مدیریت و کنترل کند.

«چودهری‌نثار‌علی‌خان» وزیر کشور پاکستان در بازدید از  مناطق مرزی افغانستان گفت: حاضریم در تمام زمینه‌ها با افغانستان کنار بیاییم اما دولت کابل نباید تحت تأثیر دیگران اسلام‌آباد را به عناوین مختلف متهم کند.

خان در گفت و گو با رسانه‌ها در مرز تورخم تأکید کرد: تروریست‌ها از افغانستان وارد پاکستان می‌شوند اما طبق وعده خود کسی را متهم نمی‌کنیم و هزینه ورود شبه‌نظامیان را ارتش متحمل می‌شود.

وی افزود: بر خلاف پاکستان که در بسیاری موارد سکوت می‌کند افغانستان این کشور را حتی در مواردی که مرتکب هیچ گناهی نشده متهم می‌کند.

به گزارش داون، چودهری‌نثار‌علی‌خان ادامه داد: دولت کابل به روابط فرهنگی و تاریخی مردم دو کشور احترام بگذارد و تحت تأثیر دیگران پاکستان را متهم نکند.

خان اظهار داشت: امنیت افغانستان تضمین کننده امنیت پاکستان است و دوست این کشور دوست ما می‌باشد.

وزیر کشور پاکستان همچنین از کنترل کامل مرزهای این کشور با افغانستان ظرف چهار سال آینده خبر داد و گفت: پاکستان در برنامه ای جامع در نظر دارد تا هر نوع تردد در طول مرز دو هزار و 400 کیلومتری با افغانستان را با دقت مدیریت و کنترل کند.

چودهری نثار علی‌خان گفت: بعد از آغاز عملیات ضرب عضب همه تروریست‌ها یا کشته شده یا متواری شده‌اند اما برخی از شبه‌نظامیان بعد از اینکه خود را در افغانستان سازماندهی کردند دوباره به ارتش پاکستان حمله می‌کنند.