جدی 12, 1395 17:14 Asia/Kabul
  • سخنگوی حزب جمعیت اسلامی افغانستان: مذاکرات «عطا محمد نور» با رئیس‌جمهور افغانستان به نمایندگی از حزب «جمعیت اسلامی» نیست

سخنگوی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در واکنش به اظهارات سرپرست ولایت بلخ درباره رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد که مذاکرات عطامحمد نور با رئیس‌جمهور این کشور به نمایندگی از این حزب نیست.

تعدادی از اعضای جمعیت اسلامی اعلام کردند که سرپرست ولایت بلخ بدون مشورت با این حزب با ریاست جمهوری افغانستان وارد مذاکره شده‌ است.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم،«شاه ولی الله ادیب» والی سابق بدخشان و یکی از اعضای حزب جمعیت اسلامی اظهار داشت: بهتر بود که «عطا محمد نور» سرپرست ولایت بلخ پیش از هر گفت‌وگویی با «اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور افغانستان با اعضای این حزب مشورت می‌کرد.

وی گفت که باید پیش از گفت‌وگوهای سرپرست ولایت بلخ و رئیس‌جمهور افغانستان، تمام نظرات اعضای حزب جمعیت گرفته می‌شد و فکر می‌کنم در صورت انجام گفت‌وگوها به صورت انفرادی، ورود به مذاکره با حکومت این کشور موجب پراکندگی می‌شود.

هرچند عطامحمد نور گفته که به نمایندگی از حزب جمعیت اسلامی با غنی وارد گفت‌وگو شده‌ است اما سخنگوی این حزب نیز به رادیو آزادی می‌گوید که مذاکره نور با رئیس‌جمهور افغانستان به نمایندگی از این حزب نیست.

چندی است که اخبار گفت‌وگوهای نور با رئیس‌جمهور افغانستان منتشر شده است.

سرپرست ولایت بلخ چندی قبل به رسانه‌ها گفته بود که دیگر به توانایی سیاسی عبدالله عبدالله رئیس اجرایی افغانستان اعتماد ندارد و وی نتوانسته به درستی از حزب جمعیت نمایندگی کند.

عطا محمد نور همچنین اظهاراتی در مورد کناره‌گیری از سِمَت خود در ولایت بلخ انجام داده بود.

اشرف‌غنی نیز پس از انتشار این اخبار، به ولایت بلخ سفر کرده بود.