دلو 10, 1395 16:00 Asia/Kabul
  • سخنگوی طالبان افغان: انتصاب مقامات جدید طالبان در افغانستان نشانه اختلافات درونی نیست

سخنگوی طالبان در واکنش به گزارش‌هایی مبنی بر معرفی مقامات جدید این گروه در افغانستان اعلام کرد که این انتصاب‌ها نشان از اختلافات درونی طالبان نیست.

به گزارش رادیو دری، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان ضمن تأیید انتصاب 16 والی و 8 فرمانده این گروه در ولایت‌های مختلف افغانستان گفت که این انتصاب‌ها نشان دهنده اختلافات درونی طالبان نیست.

مجاهد گفته است که انتصاب‌های جدید از سوی کمیسیونی صورت گرفته که به دستور ملاهبت الله در شهر کویته پاکستان ایجاد شده بود.

روزهای گذشته، مقام‌های امنیتی افغانستان اعلام کرده بود که انتصاب‌های جدید طالبان ناشی از اختلافات درونی این گروه و به دستور مستقیم اطلاعات پاکستان صورت گرفته و رهبری طالبان دیگر به اعضای سابق خود اعتماد ندارد.

به گفته مقامات امنیتی افغانستان، انتصاب‌های جدید طالبان توسط «حافظ مجید» از افراد نزدیک به سازمان اطلاعات ارتش پاکستان انجام شده است.

نهادهای امنیتی افغانستان نیز اعلام کردند که در سال جاری اکثر سران طالبان توسط نیروهای امنیتی افغانستان کشته شده‌اند و جای آنها خالی بوده است.

«ملا شاهین» یک فرمانده طالبان در ولایت بغلان به خبرگزاری جمهور گفته که در صفوف طالبان اختلافات زیادی وجود داشت اما این اختلافات رفع شده است.

«ملا هیبت الله» رهبر طالبان افغان، چندی قبل 24 مقام ارشد جدید در 34 ولایت افغانستان را به منظور نظارت و کنترل بیشتر معرفی کرده بود که در این میان 16 والی خودخوانده جدید نیز به چشم می‌خورند.

کلیدواژه