دلو 21, 1395 16:14 Asia/Kabul
  • رئیس سابق امنیت ملی افغانستان: گروه تروریستی داعش در افغانستان حضور ندارد

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان براین باور است که گروه تروریستی داعش در افغانستان وجود ندارد و تنها گروهک‌هایی با دستور پاکستان در این کشور عملیات‌هایی انجام می‌دهند.

به گزارش رادیو دری، «امرالله صالح» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان، در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت که داعش در افغانستان وجود ندارد. گروهک‌ها و هسته‌های بسیار کوچکی تشکیل شده‌اند که به دستور پاکستان حملات مشخصی را انجام می‌دهند.

صالح افزود: داعش هم‌اکنون تحت فشار نظامی قرار دارد و توانایی برنامه‌ریزی حملات بیرون از پایگاه اصلی خود را ندارد. نباید دنبال اشباح برویم. دشمن‌شناسی یکی از شروط‌ پیروزی است. رده‌های بالای اطلاعات افغانستان حرف بنده را درک می‌کنند.

این اظهارات در حالی انجام شده که سه‌شنبه هفته جاری یک حمله انتحاری در نزدیکی دادگاه عالی افغانستان 20 کشته و 40 زخمی برجا گذاشت و مسئولیت این حمله را گروهی موسوم به داعش برعهده گرفت.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز سال گذشته اعلام کرده بود تاکنون شواهدی مبنی بر حضور مستقیم گروه تروریستی داعش در افغانستان و یا حمایت گروهی و یا گروه‌هایی در این کشور وجود ندارد.

«جان نیکلسون» فرمانده نیروهای ناتو و آمریکایی در افغانستان، نیز گفته بود که مردم افغانستان گروه تروریستی داعش را کاملا رد می‌کنند و فعالیت و رفتار این گروه به صورت کامل مخالف فرهنگ افغان‌هاست.

کلیدواژه