ثور 02, 1396 23:33 Asia/Kabul

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با نشر خبرنامه ای ، حمله ی طالبان بر نمازگزاران در قول اردوی 209 شاهین در شمال افغانستان را محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری،  در خبرنامه ی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل آمده است، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، حمله تروریستی روز گذشته به پایگاه محل استقرار قول اردوی 209 شاهین واقع در منطقه دهدادی ولایت بلخ را که منجر به شهادت و جراحت شماری از اعضای کادر نظامی مستقر در این پایگاه شده است را به شدت محکوم می نماید و ضمن تقبیح حمله به افراد در حال انجام مناسک مذهبی در اماکن مقدس، مراتب همدردی عمیق خود را با دولت و ملت کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی افغانستان، بالاخص بازماندگان و خانواده های قربانیان این رویداد دلخراش اعلام میدارد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز  در واکنش به این حمله روز یک شنبه سوم ثور را عزای عمومی اعلام کرد و دستور داده است تا بیرق افغانستان در تمامی نمایندگی های سیاسی این کشور و هم چنین در داخل افغانستان نیمه برافراشته باشد .

گفتنی است که حمله ی خونبار طالبان بر قول اردوی 209 شاهین در ولایت بلخ روز جمعه پس از آن رخ داد که ده تن از افراد طالبان وارد این قول اردو شده و به روی سربازان که در حال ترک مسجد پس از ادای نماز جمعه بودند آتش گشودند .

طالبان مسلح با نشر خبرنامه  ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفته واعلام کرده اند که این حمله در پاسخ به کشته شدن تعدادی از رهبران کلیدی طالبان در شمال افغانستان توسط نظامیان دولتی راه اندازی شده است .

جزئیات بیشتر این خبر در گزارش همکارمان عالمی از کابل موجود است.

کلیدواژه