جوزا 13, 1396 17:45 Asia/Kabul

به دنبال انفجار سهمگین روز چهارشنبه ی هفته ی گذشته در کابل که در کنار تلفات جانی سنگین ، خسارات مالی هنگفتی را نیز به بار آورد ، محمد رضا بهرامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل از دفتر برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در کابل بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری،ساختمان دفتر برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در کابل که در منطقه ای دیپلمات نشین وزیر اکبر خان و در فاصله ی نزدیک به محل انفجار روز چهارشنبه ی هفته ی گذشته موقعیت دارد ، یکی از صدها ساختمانی است که در این انفجار سهمگین خسارت برداشت به گونه ای که شدت انفجار شیشه های این ساختمان را شکست و خساراتی بر دیگر بخش های این ساختمان نیز وارد کرد .

گفتنی است که افزون بر دفتر برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در کابل ، ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پایتخت افغانستان نیز در انفجار سنگین روز چهارشنبه ی هفته ی گذشته آسیب دید.

لازم به ذکر است این که انفجار سهمگین دهم جوزا در روبروی سفارت آلمان در کابل جان بیش از صد تن را گرفت و بیش از ششصد تن دیگر را زخمی کرد . با این وجود ده ها تن دیگر کماکان ناپدید هستند .

 حبیب الله حسین زاده تصویر بردار شبکه ی پرس تی وی نیز که حین آمدن به محل کارش در وزیر اکبرخان با این انفجار روبرو شد در میان ناپدید شدگان است  و همکاران  و خانواده ی وی با وجود بررسی های زیاد  و با گذشت چهار روز از این رویداد خونبار خبری از وی در دست ندارند .

جزئیات بیشتر این خبر در گزارش همکارمان عالمی موجود است.

کلیدواژه