سرطان 27, 1396 12:34 Asia/Kabul
  • سفارت‌ آلمان در کابل: افغان‌ها برای دریافت ویزای آلمان به کشورهای همسایه مراجعه کنند

سفارت‌ آلمان اعلام کرده است که اتباع افغان برای دریافت ویزای آلمان به نمایندگی های سیاسی آلمان در کشورهای همسایه مراجعه کنند

به گزارش رادیو دری، سفارت آلمان در کابل پس از تعطیل شدن آن در پی حمله‌ انتحاری کابل،شرایط دشواری را برای دادن ویزا به شهروندان افغانستان اتخاذ کرد.

سفارت آلمان اعلام کرد که پس از این شهروندان افغانستان می‌توانند از نمایندگی‌های سیاسی آلمان در برخی از کشورهای همسایه‌ افغانستان و منطقه ویزا درخواست کنند.

 وزارت خارجه‌‎ آلمان در نظر دارد که برای درخواست‌ کنندگان ویزا از طریق نمایندگی‌های سیاسی خود در دهلی مرکز هند، استانبول در ترکیه و دبی در امارات صادر کند.

وزارت خارجه‌ آلمان در تلاش است که از طریق شهرهای دوشنبه مرکز تاجیکستان و اسلام آّباد مرکز پاکستان، همچنین برای افغان‌ها ویزا صادر کند.

سفارت آلمان در افغانستان از افغان‌هایی که با هدف دریافت ویزا به هند، پاکستان، ترکیه، امارات یا تاجیکستان می‌روند، خواسته است که نخست ویزای این کشورها را دریافت و سپس وقت ملاقات را در سفارت آلمان در یکی از کشورها تعیین کنند.

دویچه وله نوشت:  بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ درخواست ویزا در سفارت آلمان در کابل وجود دارد که نیمی از این ویزاها مربوط به پیوستن خانواده‌های پناهجویان افغان در آلمان است.