سرطان 31, 1396 15:53 Asia/Kabul
  • حمله هوایی آمریکا به نیروهای افغان برای حمایت از تروریست ها انجام شد

یک نماینده مجلس افغانستان اعلام کرد که حمله هوائی نیروهای آمریکائی به نظامیان افغان در استان هلمند، با هدف حمایت از ترورریست و بطور عمدی صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، «زلمی مجددی» نماینده بدخشان در مجلس روز شنبه اعلام کرد که آمریکائی ها برای حمایت از طالبان و تروریست به نیروهای پلیس حمله کردند و آنان را کشتند.

هواپیمای آمریکا روز جمعه در شهرستان «گرشک» ولایت هلمند، مواضع نظامیان افغان را بمباران کردند که در نتیجه آن، 15 سرباز پلیس کشته شدند.

نظامیان آمریکائی مستقر در افغانستان اعلام کردند که این حمله اشتباهی صورت گرفته و هیأتی را برای بررسی این حادثه به محل بمباران فرستاده اند.

نماینده بدخشان در مجلس نمایندگان تأکید کرد که این حادثه برای اولین بار رخ نداده است بلکه پیش از این نیز نظامیان خارجی برای حمایت از تروریست ها، مواضع نیروهای افغان را هدف قرار داده و کشته اند.مجددی همچنین گفت که 35 تا 40 سرباز پلیس در ولایت بدخشان نیز توسط طالبان کشته شده اند.

«همایون همایون»، معاون اول مجلس نمایندگان افغانستان و رئیس نشست روز شنبه از نظامیان خارجی خواست که به نیروهای افغان کمک کنند تا تروریست ها را شکست دهند و بیم آن می رود که حمله به نیروهای پلیس در هلمند، با هدف حمایت از تروریست ها و تضعیف روحیه نظامیان افغان صورت گرفته باشد.