اسد 04, 1396 10:44 Asia/Kabul
  • در دیدار با سرکنسول ایران ؛ رئیس اتاق تجارت هرات: ایران بازوی توانمند برای اقتصاد افغانستان است

رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت هرات در دیدار با سرکنسول ایران از تجارت با این کشور ابراز خشنودی کرد و افزود: تجارت با ایران، تجارت برد برد است.

به گزارش رادیو دری به نقل از آوا،«سعد خطیبی» رئیس اتاق تجارت و صنایع هرات ضمن قدردانی از زحمات دولت و مردم ایران در افغانستان در عرصه تجاری و اقتصادی، گفت: تجارت بین 2 کشور قدمت دیرینه‌ای دارد و در حال حاضر تجار افغانستان داد و ستد بالایی با شرکت‌های ایرانی دارند.

وی ضمن تاکید بر اینکه تجارت با ایران یک تجارت برد برد است، افزود: وجود ایران در کنار افغانستان یک بازوی توانمند برای اقتصاد افغانستان است.

رئیس اتاق تجارت و صنایع هرات به سرکنسول ایران وعده داد تا کمیسیون‌ اقتصادی بین ولایت‌ها فعال‌تر عمل کند.

«محمود افخمی رشیدی» سرکنسول ایران در هرات از کمک‌های همه‌جانبه این کشور به مردم افغانستان یاد کرد و گفت: ملت و دولت ایران مصمم است تا همیشه و در هر شرایطی کنار مردم افغانستان باشد.

به گفته‌ افخمی، ایران و افغانستان 2 ملت جدا نشدنی هستند و پیوند‌های زبانی و نژادی عمیقی دارند.

وی افزود: کمیسیون اقتصادی بین ولایت‌ها می‌بایست فعال‌تر عمل کرده تا مردم و دولت افغانستان از سرمایه‌گذاری‌های اعضای این کمیسیون اقتصادی بهره بیشتری ببرند.

آوا نوشت: روزانه مقدار زیادی از قبیل مواد خوراکی، سوختی و مواد اولیه از طریق مرزاسلام قلعه وارد هرات می‌شود و این روند رو به رشد ادامه دارد.