سنبله 02, 1396 17:21 Asia/Kabul
  • فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان: طالبان جنگ در افغانستان را متوقف کند/دستور افزایش نظامیان آمریکایی صادر شده است

فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو با تاکید بر توقف جنگ توسط طالبان در افغانستان اظهار داشت: دستور افزایش نظامیان آمریکایی در این کشور صادر شده اما شمار آنان هنوز مشخص نیست.

به گزارش رادیو دری،ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان به خبرنگاران گفت که پیام استراتژی کشورش عدم پیروزی طالبان در افغانستان است.

وی افزود: آمریکا در کنار افغانستان و با دشمنان این کشور مبارزه می‌کند.

نیکلسون با اشاره به تقویت نیروی هوایی افغانستان تصریح کرد: دشمن در میدان جنگ هرگز برنده نخواهد شد و گزینه‌ای بغیر از مصالحه نخواهد داشت.

ژنرال آمریکایی با تقدیر از قربانیان نظامی افغان تاکید کرد که امنیت افغانستان وابسته به امنیت آمریکا است و طالبان نیز باید جنگ را متوقف کند.

فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان گفت: داعش نیز در ولایت ننگرها نابود شده است.

وی درباره رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان نیز اظهار داشت: عبدالله و اشرف غنی به اصلاحات در ارگان‌های امنیتی این کشور متعهد هستند و آمریکا نیز به همکاری با این دولت متعهد است.

نیکلسون همچنین با اشاره به وجود پایگاه‌های تروریسم در پاکستان ادامه داد که رایزنی با دولت اسلام‌آباد برای سرکوبی پایگاه‌های تروریست‌ها در این کشور بطور غیرعلنی آغاز شده است.

ژنرال آمریکایی خبر داد: دستور افزایش نظامیان بیشتر در آمریکا صادر شده است اما هنوز تعداد آنان مشخص نیست.