سنبله 04, 1396 10:22 Asia/Kabul
  • واکنش عطامحمد نور به حمله تروریستی کابل : حمله تروریستی کابل ضعف مدیریت امنیتی را ثابت ساخت / حکومت مکلف به تامین امنیت مساجد و تکایا است

سترجنرال عطا محمد نور والی بلخ و رئیس شورای اجرایی جمعیت اسلامی در واکنش به حمله تروریستی ظهر روز جمعه (۳ سنبله) به مسجد جامع و حسینیه عمومی امام زمان (عج) شهر کابل گفت: این حمله تروریستی ضعف مدیریت امنیتی را ثابت کرد.

به گزارش رادیو دری، براساس آخرین گزارشها در حمله چهار مهاجم انتحاری به مسجد امام زمان (عج) در قلعه نجارای خیرخانه شهر کابل دست کم ۴۳ تن از نمازگزاران و نیروهای امنیتی شهید و ۹۳ تن دیگر زخمی شدند.

این حمله در جریان برگزاری نماز جمعه صورت گرفت، گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفتند و "ذبیح الله مجاهد" از سخنگویا طالبان در گفتگو با خبرنگار آوا، حمله بر این مسجد را کار فتنه انگیزان و تفرقه افکنان خواند.

با این حال عطا محمد نور والی بلخ با انتقاد از مدیریت امنیتی کشور تاکید کرد که حکومت مکلف به تامین امنیت مساجد و تکایا است.

وی افزوده است که حمله روز جمعه بر مسجد امام زمان (عج) ادامه حرکت های غیر دینی و غیر انسانی همان شرف باخته هایی است که برای جنگ مذهبی مزد میگیرند.

او تاکید کرد، همانطوریکه بارها تاکید کرده ایم که ضعف مدیران امنیتی، یکی از عوامل نا امنی ها در کشور است، حادثه روز جمعه کابل یکبار دیگر این مسأله را ثابت کرد و ضعف مدیریت و نبود برنامه سبب شد که مردم متدین ما برای بار چندم از همان یک نقطه آسیب پذیر شوند.

والی بلخ می گوید در حالیکه یکبار دیگر بر تغییر راهبرد امنیتی و مدیران این سکتور تاکید میکنم، برای شهدای رویداد خونین روز جمعه بهشت برین، به بستگان شان صبر و به مجروحان شفای عاجل تمنا میکنم.

آقای عطا در اخیر تاکید کرد که حکومت باییست برای تامین امنیت مساجد و تکایا برنامه های مشخص امنیتی داشته باشد.