سنبله 04, 1396 16:06 Asia/Kabul
  •  پلیتیکا : سیاست امریکا در افغانستان شکست خورده است

یک روزنامه صربستانی سیاست امریکا در افغانستان را شکست خورده دانست.

روزنامه پلیتیکا چاپ بلگراد با اشاره به اینکه "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد گروهی تازه از نظامیان کشورش را به جنگ در افغانستان که 16 سال ادامه دارد، اعزام کند، تاکید کرد، حتی هزاران میلیارد دلار هزینه در افغانستان نیز برای آمریکا پیروزی نیاورده است.

این روزنامه صربستانی نوشت، دونالد ترامپ به رغم اظهاراتی که تا کنون بیان کرده، همان کاری را انجام می دهد که همتاهای قبلیش در افغانستان انجام داده اند و تصمیم دارد که سربازهای دیگری را به آن جنگ اعزام می کند.

پلتیکا در گزارش خود نوشت، به رغم قربانی دوهزار و 500 سرباز و میلیارد ها دلار هزینه، آمریکا قصد دارد که نیروهای جدیدی را به افغانستان بفرستد و مشخص نیست که این نیروها تا چه زمان در آنجا به سر می برند و هدف اعزام آنان چیست، زیرا که آمریکا سه سال پیش پایان جنگ را اعلام کرده بود و گویا ترامپ تمامی این موضوعات را فراموش کرده است.

مداخله نظامی امریکا در افغانستان در سال 2001 به بهانه مبارزه با تروریسم، تاکنون هیچ دستاوردی جز کشتار هزاران غیر نظامی افغانستانی و تخریب زیر ساخت های این کشور نداشته است و ناامنی روز به روز درافغانستان افزایش می یابد .

 

کلیدواژه